Suurbritannia võitis FEI Koolisõidu Rahvuste Karika viimase etapi, üldvõit Madalmaadele

Oodatult võttis FEI Koolisõidu Rahvuste Karika pilootsarja neljanda ehk viimase etapi võidu kodusel pinnal Hicksteadis briti võistkond, kuid üldkokkuvõttes tuli leppida kolmanda kohaga. Sarja võitsid Madalmaad, teisena lõpetas Rootsi.

Madalmaad lõpetasid sarja liidrina 36 punktiga, Rootsile jäi 33 punkti ning Suurbritanniale 29. Viimasel etapil osales kokku 8 võistkonda. Brittidega samasuguse punktisumma kogusid kokkuvõttes ka sakslased, kuid tänu kahe etapi võidule kuulus reeglite kohaselt parem koht Suurbritanniale (koondskoor viimasel etapil 76.183%), kellele pakkus Hicksteadis tugevat konkurentsi USA võistkond (75.258%).

Suurbritanniale andis suurima panuse päeva kõrgeima tulemuse välja sõitnud Carl Hester Uthopial (81.650%), kuid teised liikmed võistkonnas nii suured nimed ei olnud – Nikki Crisp & Pasoa (69.700 %), Michael Eilberg & Marakof 72.650 % ning Gareth Hughes & DV Stenjkers Nadonna (74.250 %).

Hicksteadis lõpetasid USA järel kolmandana sakslased (koondskoor 73.267%), kelle võistkond samuti väga kuulsatest nimedest ei koosnenud. Britt Gareth Hughes lausus, et Rahvuste Karikas on fantastiline idee ning on suurepärane, et takistussõitjate seas nii kaua ülipopulaarne olnud sari on lõpuks olemas ka koolisõitjate jaoks. "See annab nii paljudele uuematele sõitjatele võimaluse konkureerida tipptasemel."

FEI Koolisõidu Rahvuste Karikas toimus tänavu esimest korda ning viidi läbi nelja etapi näol. Sari algas maikuus Prantsusmaal Vidaubanis, kus võisteldi CDIO3* tasemel ning esikohaga lahkusid sealt Madalmaad. Samas, Rotterdamis peetud CDIO5* etapil võidutsesid esimest korda britid, kel oli tookord väljas tugev esindus Hesteri ja Dujardini näol. Nädal hiljem peeti kolmas etapp Aacheni ratsaspordifestivali raames, kus taaskord 5* tasemel saavutas oodatult esikoha Saksamaa kodumeeskond, milles andsid tugevaima panuse Langehanenberg, Werth ja Balkenhol. Kui esimesel kolmel etapil võisteldi GP programmis, siis Hicksteadi korraldajad otsustasid sarjale joone alla tõmmata küriga.

Hicksteadi päeva staar Carl Hester ütles, et Uthopia oli võistlusel väga kuum, kuid esines fantastiliselt. "Ma ei ole tegelikult temaga võistelnud pärast OM-i ning ootan nüüd väga suure põnevusega EM-i. See võistlus andis meile praegu õige häälestuse," seletas ratsanik, kes pälvis viimastel, 2011. aastal Rotterdamis peetud Euroopa Meistrivõistlustel hõbemedali.