Suurbritannia võitis takistussõidus võistkondliku kuldmedali, järgnesid Saksamaa ja Rootsi

Täna jagati Herningis välja teinegi võistkondlik medalikomplekt ja seda takistussõidus. Euroopa Meistritena lahkuvad Taanist Suurbritannia koondislased, hõbedale tõusis Saksamaa, pronksile Rootsi.

Võrreldes eile õhtuse seisuga löödi takistussõidu võistkondlikus arvestuses kaardid segamini. Mäletatavasti juhtisid eile britid, teist kohta hoidsid šveitslased, kolmandat prantslased. Kohe alguses hakkas viltu vedama šveitslastel, kes lõpuks nulliringi ei saanudki. Parima tulemuse sõitis neil välja ühe karistuspunktiga lõpetanud Janika Sprunger hobusel Palloubet d`Halong. Veata ei saanud hakkama ka olümpiavõitja Steve Guerdat, kelle neli karistuspunkti hobusega Nino des Buissonnets langetasid Šveitsi viiendaks ja Guerdat enda teiselt kohalt kuuendale. Prantslased lõpetasid tänase teise vooru nelja karistuspunktiga ning langesid samuti medalikonkurentsist teenides neljanda koha.

Muljet avaldav oli Rootsi tõus. Eile totaalselt ebaõnnestunud Jens Fredricson ja Lunatic alustasid puhta ringiga, seda suutsid ka esimesel võistluspäeval välja langenud Angelica Augustsson ja Mic Mac du Tillard ja ankrumehena startinud Rolf-Göran Bengtsson Casallil. Hendrik von Eckermann ja Gotha lõpetasid küll nelja karistuspunktiga, kuid see eiam ei määranud midagi, sest kolm nulli tõstsid rootslased pronksile ja tiitlikaitsja Bengtssoni enda null ta individiuaalselt kolmandaks. Veelkord tuleb tunnistada oma viga, kui eelporognoosis Bengtssonit favoritide hulka ei arvanud.

Rolf-Göran Bengtsson ja Casall Ask

Tõusid ka sakslased, kes samuti kogusid kolm nulli. Nende ankrumees, lugematute tiitlitega pärjatud Ludger Beerbaum hobusel Chiara 222 kindlustas oma koondisele hõbemedalid. Liidrikohta suutsid säilitada britid, kellest küll Michael Whitaker ja Viking ning Scott Brash ja Hello Sanctos lõpetasid nelja karistuspunktiga, kuid võiskondlikust neljast piisas, et tagada kuldmedalid koondtulemusega 12.18. Vahed olid lõpuks imeväikesed – teisena sakslastel 12.77 ja kolmandana rootslastel 13.44. Võidukasse tiimi kuulusid lisaks nimetatutele veel Ben Maher ja Cella ning William Funnell hobusel Billy Congo. Sakslaste koondises osalesid peale Beerbaumi Daniel Deusser ja Cornet d`Amour, Christian Ahlmann ja Codex One ning Carsten-Otto Nagel ja Corradina. Muide huvitava faktina mainigem asjaolu, et britid tulid võistkondlikuks Euroopa Meistriks ka 24 aastat tagasi Rotterdamis ning ka tollasesse koondisesse kuulus täna oma järjekordse tiitli võitnud Michael Whitaker.

Ludger Beerbaum ja Chiara

Individiuaalses arvestuses läheb laupäevasele kahevoorulisele lõppvõistlusele vastu endiselt Ben Maher Cellal, kellel karistuspunktid endiselt puuduvad. Teiseks tõusis prantslane Roger Yves Bost hobusel Castle Forbes Myrtille Paulois, kellel karistuspunkte 0.58. Kolmandaks tõusis, nagu eelpool nimetatud, Bengtsson Casallil. Rootslase karistuspunktide summa on 1.63. Medalikonkurentsi on tõusmas ka sakslased, kellest Daniel Deusseril hobusega Cornet d`Amour on neljandana karistuspunkte 2.01, Ludger Beerbaumil ja Chiaral viiendana 3.34. Kuues on 4.29 karistuspunkti kogunud Steve Guerdat. Laupäeval võib veel paljugi muutuda, sest ees on kaks ülirasket vooru ja üks mahaajamine teatavasti neli karistuspunkti. Ida-Eurooplaste jaoks on EM juba lõppenud, meie piirkonna parima tulemuse saavutas tšehh Ales Opatrny olles 35. ja seda muide Eestist ostetud hobusel Zidante P, kellega veel mullusel Tallinn International Horse Showl võistles Siim Sinijärv. Opatrny lõpetas tänase vooru ühe karistuspunktiga ületatud aja eest.

Herningis toimuvate Euroopa Meistrivõistluste tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2013/herning/ .