Suurbritannia võttis Rotterdamis hooaja kolmanda Furusiyya FEI Nations Cup etapivõidu

Eile pärastlõunal peeti Rotterdamis Euroopa esimese divisjoni Furusiyya FEI Nations Cup etapp, kus oma tänavuse hooaja kolmanda võidu võttis Suubritannia koondis.

Kaheksa koondise osavõtul toimunud võistlust asusid esimese vooru järel kindlalt juhtima sakslased, kes lõpetasid nulliga. Puhta sõidu tegid nii Christian Ahlmann ja Codex One, Patrick Stühlmeyer ja Lacan 2, Ludger Beerbaum ja Chiara kui ka Daniel Deusser ja Cornet d`Amour. Neile järgnesid ühe karistspunktiga prantslased, neljaga hollandlased ning viiega britid.

Nagu tihti juhtub, juhtus ka Rotterdamis. Õnn on pöörduv ning teise vooru läbisid vigadeta britid, samas kui sakslased lõpetasid selle 12 punktiga. Brittide tulemuseks jäigi esimesest voorust kogutud viis karistuspunkti, mis oli parim. Hooaja kolmanda võidu tõid Suurbritanniale Ben Maher ja Diva II, Joe Clee ja Utamaro d`Ecaussines, Jessica Mendoza ja Spirit T ning Michael Whitaker ja Cassionato.

Avavooru järel teisel positsioonil olnud prantslased säilitasid sama koha, kogudes teisest voorust juurde kuus karistuspunkti. Kolmanda koha pälvisid 10 punktiga rootslased, avavooru liidrid sakslased pidid leppima neljanda kohaga.

Pärast viite etappi juhib esimest divisjoni 310 punktiga Prantsusmaa, teisena on Belgial 250 ning kolmandana Rootsil 210 punkti. Esimese divisjoni kümnest riigist pääseb Barcelonas toimuvasse finaali kaheksa. Hetkel on välja jääjate hulgas üheksandal kohal asuv Hispaania ning mõnevõrra üllatuslikult viimasel positsioonil asuv Šveits.

Rotterdami hobumängude kodulehekülje leiate aadressilt www.chio.nl