Suurejooneline takistussõiduvõistlus Jumping Perila

Rein Pill ja Alfons Ra – laupäevase 130 cm sõidu võitjad. Foto: Laura Pedjak

Möödunud nädalal, 17.-21. juulil viidi Perilas läbi suurejooneline takistussõiduvõistlus. Võistlust alustati juba kolmapäeval ERL kalenderplaaniväliste sõitudega. Viiel startiderohkel päeval tehti ligi 1000 starti. Võistluse raames selgusid parimad noored hobused ja ponid, lõpule jõudis Fair Play Ponikarikas ning muidugi ei saa mainimata jätta ka järjekordset Landrover Trophy etappi – kõigest sellest saab lugeda juba varem ilmunud või peagi ilmuvatest artiklitest. Lisaks toimus ka Freejump Lastekarika VII etapp.

Neljapäevases avatud klassi 80 cm puhtus-kiirus parkuuris olid 70 osaleja seas parimad Katrin Liivamägi (RSK Simon) ja Mon Roberta. Teise tulemuse said kirja Catreen Rebeca Johanson (Suuresti RSK) ja Off Limit, kolmanda positsiooni hõivasid Mia-Stella Aaslaid (Tondi RSK) ja Cessika.

Samuti puhtusele-kiirusele peetud 95 cm sõidus osales 59 paari. Kiire sõiduga noppisid esikoha Kristiin Sõõrumaa (SA Tallinna RK) ja Orhidee.

Neljapäevane võistluspäev lõpetati 110 cm parkuuriga, kus teistele tegid silmad ette Kippen Närep (Märjamaa SK) ja poni Rosehill Fascination. Teisel kohal lõpetasid Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) ja Carlotta. Kolmandad olid Jessica Mölder (Pärnumaa RSK) ja poni Trikk.

Ka reedeses 95 cm sõidus said esikoha neljapäevase 95 cm võitjad Kristiin Sõõrumaa (SA Tallinna RK) ja Orhidee. Veidi vähem kui sekundi kaotasid liidrile teise koha saanud Jessica Mölder (Pärnumaa RSK) ja poni Trikk. Kolmanda tulemuse said kirja Iris Mill (EHSKS) ja Charmony.

Nelikümmend seitse paari osales 110 cm parkuuris, kus vigadeta sooritusi oli 18. Võidu noppisid Anni Kaljund (RK Ruila Tall) ja Brezee, olles teise koha saanud paarist koguni 3.28 sekundit kiiremad. Teised olid Marie Adele Abel (Saaremaa RSK) ja Rolex. Kolmanda koha rosett riputati Desire valjastele, kelle ratsanikuks oli Susan Kaleta (Viljandimaa RSK).

Reedese võistluspäeva viimane parkuur oli 4-6aastastele hobustele kõrgustel 90/100/110 cm. Puhtusele peetud sõidus lõpetas vigadeta seitseteist paari.

Laupäevasele võistluspäevale andis avalöögi 105 cm parkuur, kus Katariina Tomann (Tondi RSK) Romanescaga ja Erik Tuimann (Tallinna RSK) Lagartoga läbisid mõlemad parkuuri ajaga 27.12 ning jäid esimest ja teist kohta jagama. Kolmanda koha teenisid Kirke Ilves (Suuresti RSK) ja Zahrazad.

Freejump Lastekarika VII ja ühtlasi ka viimasel etapil hüpati 105 cm rada. Võistlustules oli sel korral 18 paari, neist kaheksa lõpetas kahefaasilise parkuuri eksimusteta. Kiire ajaga said esikoha Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Liberty D’Estella. Teise tulemuse said kirja Karl Urmas Sepp (Tallinna RSK) ja Velikaja Luga, kolmandad olid Elise Lott (ESHKS) ja Gameelia. Enne finaali on liidripositsioonil Rebecca Riomar (Märjamaa SK) 61 punktiga. Teist ja kolmandat kohta jagavad Karl Urmas Sepp ja Johanna Krippel 51 punktiga. Finaal toimub 17.augustil Sammulis.

Freejump Lastekarika VII etapi võitjad – Elisabeth Ervald ja Liberty D’Estella. Foto: Laura Pedjak

120 cm puhtus-kiirus parkuuris osales 51 paari. Kiire sõiduga noppisid võidu Kert Joandi (RK Ruila Tall) ja Firenze Hanno Ellermanni (ESHKS) ja Momentumi ees. Napilt kolmandaks jäid Andres Udeküll (RSK KRT) ja Herdi.

Laupäevase võistluspäeva lõpetas 130 cm ümberhüpetega sõit. End proovile panemas oli 43 paari, ümberhüpetele pääses neist koguni üksteist. Põnevate ümberhüpete järel lõpetas esikohal Rein Pill (RK Ruila Tall) ratsuga Alfons Ra. Napilt teiseks jäid Hanno Ellermann (ESHKS) ja Jacoba Stud Fumosa. Kolmandal kohal lõpetasid Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Van Damme.

Võistluse eelviimase parkuurina toimus pühapäeval 110 cm. Kõrges konkurentsis edestasid võitjad Marie Adele Abel  (Saaremaa RSK) ja Rolex teise koha saanud Erik Tuimanni (Tallinna RSK) ja Lagartot pea kahe sekundeiga. Kolmanda tulemuse said kirja Emili-Loore Vabaoja (Tondi RSK) ja Raven.

Marie Adele Abel ja Rolex. Foto: Laura Pedjak

Maratonvõistluse lõpetas 125 cm parkuur, kus oli võistlustules 33 osalejat. Ka selles sõidus tegid teistele silmad ette Marie Adele Abel  (Saaremaa RSK) ja Rolex. Teisel positsioonil lõpetasid Jessica Raide (RK Ruila Tall) ja Highscore B. Kolmandad olid Berit Lehtsaar (Tartu Ratsakool) ja B C Qastania.

Kõik tulemused on leitavad: https://online.equipe.com/en/competitions/32171

Reedest pühapäevani pildistas võistlustel Laura Pedjak, kelle pilte saab tellida:

https://laurapedjak.smugmug.com/organize/Võistlused/Jumping-Perila-2019/