Suurepärane tulemus Grete Barakelt ja Talendilt Saumurist

Koolisõitja Grete Barake ja tema võrdlemisi värske partner Talent startisid lõppenud nädalavahetusel Prantsusmaal Saumuris CDI3* võistlusel, kus saavutasid maailma tippkonkurentsis kõrge neljanda koha vabakavas tulemusega 70,4%.

Reedel alustasid Grete ja Talent võistlemist Grand prix klassis, milles startis kokku 34 paari. Grete jäi vaatamata mõningatele eksimustele testis tulemusega rahule, skooriks kujunes 67,2%, mis andis 11. koha. Olgu öeldud, et sõidu esikolmikusse kuulus Suurbritannia ning tegelikult ka maailma paremik ehk võitis Carl Hester hobusel Dances with Wolves (74,340%), teiseks tuli Charlotte Dujardin Uthopial ja kolmandaks taaskord Hester, sedapuhku Nip Tuckil.

Pühapäeval oli meie paaril plaanis startida GP Specialis, kuid suure üllatusena avastas Grete end hoopis vabakava stardinimekirjast. Uute reeglite kohaselt vahetamine ei ole lubatud ning igasugused muudatused ja loobumised toovad kaasa suure rahatrahvi, rääkimata enda maine kahjustamisest. Imekombel oli Gretel kaasas O.Hot Chocolate’i küri muusika, mille saatel oli ta nüüd sunnitud õnne proovima.

„Ma ei olnud kunagi Talendiga seda küri sõitnud, rääkimata sellest, et me polnud üldse temaga vabakava harjutanud. Ma ei teadnud isegi, kuidas ta muusikale reageerib. Nad on ka Chocoga väga erineva liikumisega hobused, seega olemasolevasse muusikasse sobitumine ei tundunud väga reaalne, ometigi kõik õnnestus! Ma ei suutnud seda ise ka uskuda. Mära oli 100% minuga ja meie esimese küri kohta oli see hea sõit,“ kommenteeris sportlane.

Tulemuseks 70,400%, mis andis kõrge neljanda koha maailma tippkonkurentsis. Sõidu võitis Charlotte Dujardin Uthopial tulemusega 79,225%, teise koha pälvis sedapuhku Carl Hester Nip Tuckil (74,450%), kolmanda taanlanna Agnete Kirk Thinggaard hobusel Jojo AZ (72,100%). Vabakavas osales 9 võistluspaari.

Grete lisab, et on viimasel ajal silma jäänud paarile sponsorile, kes varustavad teda nüüdsest sadulate ja võistlusvormiga ning tal on selle üle äärmiselt hea meel. „Pärast head tulemust Barcelonas sai sõlmitud sponsorleping Luc Childeric Sellerie'ga ja Saumuris oli rõõm vastu võtta veel üks uus sponsor AK Collection.“ Nii võistlustel kui igapäevases treeningus aitab Gretet Prantsuse GP sõitja Alexandre Ayache.