Suve suurim koolisõiduvõistlus Perila Summer Dressage ühes Noorhobuste Tšempionaadiga

Teist aastat toimuv Perila Summer Dressage leidis tänavu aset lausa kolmel päeval – 28.-30. juulini. Kui reedel sõideti lihtsaid ST ja ABC skeeme, siis nädalavahetusel küündisid raskusasmed Grand Prix-ni. Fookus oli kahtlemata Noorhobuste Tšempionaadil, kus tiitlid pälvisid  Jerry Red von Seeder, Fürst Roman ja Pipar.
 
Reedel alustati päeva muhedalt pärastlõunal, mil lapsevanematel oli kergem oma järelkasvu võistlusele transportida ning seal innukalt kaasa elada. Sestap oli Perila reede õhtul suminat ja sagimist täis ning kahel platsil käis paraleelselt tihe skeemitamine. Laupäeva hommikul läksid kaks väljakut samuti kohe töösse, kui ühel neist alustati R taseme skeemidest, teisel L kergemast. Võistlejaid jagus mõlemale platsile terveks päevaks ning ajakava ei olnud sugugi armuline. Kolme päeva peale kokku anti ligi 240 starti.
 
Suurim tähelepanu oli koondunud Noorhobuste Tšempionaadile, kust osavõtt ei olnud mitmetel põhjustel väga suur, kuid oli säravaid esitusi ja kahtlemata selgusid väärikad tšempionid.
 
Nelja aastaste hobuste arvestuses tegi 8 paari seas parima üldtulemuse  Dina Ellermanni esitletud Jerry Red von Seeder (Johnson x Midt-West Ibi-Light, ESH, kasvataja ja omanik Seeder Agri OÜ) tulemusega 157,2 p, olles mõlemal päeval esikohal skooridega 78.8 ja78.4.

Dina Ellermann – JERRY RED VON SEEDER, Raili Pillmann, Ossi Tapio Loukkojarvi


 
Viie aastastest hobustest, keda oli paraku stardis vaid neli, võttis kindla võidu Sirly Tillmanni esitletud ja tema enda kasvatatud täkk Fürst Roman (Fürst Romancier x Don William, ESH, omanik Birgit Tillmann), kes pälvis samuti mõlemal päeval esikohad tulemustega 72.8 ja 77.2.

Sirly Tillmann – FÜRST ROMAN, Eva-Maria Vint-Warmington, Nataliya Petukhova, Raigo Kollom


 
Kuue aastaseid hobused jagus seekord võistlema vaid kolm. Siingi oli nii laupäeval kui pühapäeval esikohal ning pälvis kokkuvõttes ka parima 6a hobuse tiitli tori mära Pipar (Preester x Hermelin, kasvataja ja omanik Kalmer Visnapuu), keda esitles Dina Ellermann. Nende skoorid olid vastavalt 69.6 ja 71.8.

Eliis Veiper – SKOVVANGS UNA, Dina Ellermann – PIPAR, Magnus Jarve – SANTOS, Krista Sepp, Eva-Maria Vint-Warmington, Nataliya Petukhova

Dina Ellermann – PIPAR, Kalmer Visanpuu


 
Lisaks sellele peeti esmakordselt L kergem kuni L rasekm tasemel U-18 karikavõistlus koolisõitjatele, kes sellest aastast enam lasteklassi vanuse poolest ei mahu (FEI lasteklass on kuni 14a.), aga ka juuniorides veel startida ei tihka. 9 võistluspaari hulgas tegi siin kahe päeva kokkuvõttes parima tulemuse Catlyn Lepman Damberinal (67.250% ja 66.016%).

Catlyn Lepman – Damberina


 
EHS Karika II etapil võtsid mõõtu tori, eesti ja araabia tõugu hobused. Viimaste seas oli ülekaalukalt parim Kaisa Kajo Amuraažil (69,348%%). Eesti tõugu hobuste mõlemad skeemid võitis Doris Mia Tamkivi Arielal (A: 68,478%, LK: 66,917%). Tori hobustest näitas A klassi taas head taset juba varem mainitud Pipar, kellega sedapuhku sõitis Kadri Kullerkupp (68,283%), ning LK skeemis Tiina Kuusmanni A Epicuros HL (65,917%).

Doris Mia Tamkivi – Ariela

Kaisa Kajo – Amuraaž ox

Kadri Kullerkupp – Pipar


 
Võistluste korraldajad Tondi RSK ja Perila Tall eesotsas Dina Ellermanniga olid meeldivalt üllatunud, kui suureks ja kenaks sündmus kujunes. Suured ja siirad tänusõnad selle õnnestumise eest lähevad kogu Tondi klubi rahvale, Sirjele, Paulile, Vaikele, Kristiinale, Eesti Koolisõidu Fännklubile (Forteesia OÜ) ja võistluste suursponsorile Cavalorile, kellele eesti koolisõidu tulevik ja üldine käekäik on suureks südameasjaks. Mitte vähem tänulikud on korraldajad kõigile teistele toetajatele, ilma kelleta oleks olnud väga raske seda ilusat võistlust läbi viia: MidiPet OÜ, Sadulaauto, Helketmar, Sirly Tillmann, Anu Kokker, Horse Transport Estonia, Eckerö Line, ESHKS, ERL, Terätoimitus ning koolisõiduaedade ja tähtede eest Pallase, Toominga ja Piira tallid.


 
Kõik nädalavahetuse tulemused leiate: http://online.equipe.com/en/competitions/20973
 
Väikse Perila Summer Dressage’i (reede) tulemused: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=7&y=2017&id=2286


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23