Suvehooaeg alanud, heidame pilgu edetabelitele

Õhutemperatuurid näitavad suve lähenemist, hobumaailma toimetus teeb vahekokkuvõtted sisehooaja lõpu edetabelitest. Aprilli lõpuks on silma pähe saanud kõik alad peale rakendispordi.

Takistussõitjate avatud klassi edetabelit on aprillikuu lõpuga juhtima asunud Tiit Kivisild (Ruila Tall), kellest jääb vaid vähem kui kümne punktiga maha aasta alguses liidrikohta hoidnud Hanno Ellermann (Parkuur). Kolmas on hetkel sarnaselt Kivisildiga MK finaalis võistelnud Gunnar Klettenberg. Noorte tabeli etteotsa asus Rootsis edukaid starte teinud Kaie Aamisepp (Saaremaa) möödudes seni parimat tulemust omanud Kätlin Sehverist (Ruila Tall). Juuniorite liider on hetkel Elis Nõgel (Parkuur), kes edastab punktiga Kristjan Sinikat (Ruttar). Parim ponitakistussõitja on hetke seisuga Tondi RSK sportlane Mari-Liis Oberg.

Koolisõidus on seenioritest enim punkte kogunud Joanne Vaughan (Nancy) ja Walkingstar. Teisena jätkavad hooaega Grete Barake (Black Stallion) ja O. Hot Chocolate ning kolmandana Marika Vunder (Märjamaa) ning Orlando P. Noorte paaridest hoiavad liidripositsiooni Anna-Liisa Rink (Nancy) ja Zäz, juunioritest Marleen Emilie Vilderson (KRT) ja Aaria, poniratsanikest Berta Tsernant (Tondi) ja Mari.

Kolmevõistlejad on võistelnud vähe. Juhtpositsiooni on hõivanud Kurtna sisekolmevõistlusel edukalt esinenud Siret Saks (Liivimaa), noortest juhib Marit Poltimäe (Kurtna), juunioritest ainukesena punkte kogunud Reelika Oissar (Niitvälja), ponisõitjatel on hooaeg avamata.

Kestvusratsutajad alustasid hooaega juba lumes. Nende avatud arvestust juhib Marian Kikas (Liivimaa). Noorte ja juuniorite edukaim senini Kairit Kalbre (Parkuur), ponisportlastest Keiu Oras (Ratsarügemendi).

Klubide edetabelit juhib kahel viimasel aastal parimaks osutunud Parkuur, teisena jätkab Ruila Tall, kolmandana Tondi. Edetabelid on huvilistele endiselt leitavad ERL-i koduleheküljelt aadressil http://www.ratsaliit.ee/est/g28