Suvine Fair Play Ponikarikas 2018 sai alguse Maria Talus

Ponikarika etapp Maria Talus Mia-Marleen Lanno poniga Burberry. Foto: Celin Lannusalu

Mitmepäevase võistluse raames peeti ponide takistussõidu parkuurid pühapäeval 27. mail  Maria Talus, Pärnumaal. Väikses ringis kõrgusel 90 cm saavutas esikoha Anna Schneider ponil Only Tondi Ratsaspordiklubist. Suures ringis kõrgusel 105 cm saavutas esikoha Mia-Marleen Lanno ponil Burberry samuti Tondi klubist. 

Palavate kraadide ja pirakate sääskedega võistluspaik jääb kauaks ennast meenutama – põlenud naha ja sügelevate sääsepunnidega võistlejad tunnevad seda omal nahal veel mitu päeva. Aga see ei lasknud poniratsutajatel ennast heidutada ja üle 60 stardi sai kenasti peetud. Kohtunike lahkel loal võis ka redingoti nurka visata ja asuda endast parimat andma. Avar võistluspaik andis selleks ka suurepärased võimalused.

Ponikarika arvestuses sõitsid poniratsutajad kahte kõrgust – 90 cm (Väike ring) ja 105 cm (Suur ring), väikestele ponidele turjaga kuni 140 cm oli parkuur 5 cm madalam. Väikses ringis tehti 50 starti, Suures ringis 12.

I etappil võidutsesid mõlemas parkuuris suured ponid (turjakõrgusega kuni 148 cm). Väikse ringi esikolmikus olid Anna Schnaider poniga Only, Katrin Liivamägi poniga Mon Roberta ja Emma-Elisa Randväli ponil Genesis. Suures ringis võitsid Mia-Marleen Lanno poniga Burberry, Eleanora Aunap poniga Balestra ja Angelika Tammik ponil Rokit.

Järgmine etapp toimub Kasemäe tallis 9-10.juunil. Võistlusjuhend: https://ratsanet.ee/system/files/5811/TS_Kasemae_09-10_06_18.pdf?1526200803

Fair Play Ponikarikas 2018 on suvine takistussõidusari poniratsutajatele. Sarja raames viiakse läbi viis etappi ja finaalsõit. Võistlejad on kuni 16-aastased ratsutajad ponidel. Võistlussarja toetab ratsavarustuse tootja Fair Play ja edasimüüja Hobukeskus. Info Instagrammis ja Facebookis – Fair Play Ponikarikas 2018.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/5941/tulemused.pdf?1527494175

Sarja üldjuhend: http://www.ratsaliit.ee/pa_file/fair-play-ponikarikas-2018-uldjuhend/