Suvine ratsutamise tähtsündmus toob Ruilasse kokku piirkonna paremiku

Baltimaade üks suurimaid suviseid ratsaspordivõistlusi Cavalor Baltic Summer Cup 2016 toimub sel nädalavahetusel Ruilas, kus on kavas nii koolisõidu maailmakarika etapp kui takistussõidu Grand Prix.

Neli pikka päeva kestev sündmus saab avastardi neljapäeval, 14. juulil ning kestab pühapäeva, 17. juulini. Rajal on Eesti ratsaspordi koorekiht eesotsas Gunnar Klettenbergi, Rein Pilli, Urmas Raagi, Tiit Kivisildi ja Dina Ellermanniga, kellele pakuvad konkuretsi sportlased Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist ja Valgevenest.

Võistluse korraldaja Martten Kaldvee sõnul annab Cavalor Baltic Summer Cup 2016 Eesti sportlastele suurepärase võimaluse end kodupubliku ees tugevas konkurentsis proovile panna.

“Nädalavahetusel võistleb Ruilas nii Eesti paremik, lootustandvad noored kui harrastajad, mis tähendab, et lisaks kõrgele tasemele kujuneb sellest ka väga mitmekülgne võistlus,” ütles Kaldvee. “Näiteks koolisõidus on see piirkonna ratsanikele hea võimalus täita MM- ja EM-normatiive, noortele aga võistelda tavapärasemast kangemas konkurentsis.”

Cavalor Baltic Summer Cup 2016 tippsündmuseks on koolisõidu maailmakarika finaalvõistlus, mis algab laupäeval, 16. juulil kell 11.00, ja takistussõidu Grand Prix, mis algab pühapäeval, 17. juulil orienteeruvalt kell 15.30. Nelja päeva jooksul paneb end proovile üle 230 hobuse ja 200 ratsanikku kuuest riigist.

Võistluste info

Baltic Summer Cup