Suvine sari Saarte Karikas on esmakordselt lisatud Ratsaliidu kalenderplaani

Rööm on tödeda, et ka tänavusel hooajal on saarlased ja hiidlased leidnud ühised pidepunktid ja eesmärgid, et koos korraldada kõigile huvilistele avatud Saarte Suvekarikas ratsutamise takistussõidus. Karikasarja eelnevate aastate hea korraldustase on lisanud korraldajatele piisaval määral enesekindlust võtmaks vastu üksmeelne otsus: lisada kõik suvekarika etapid ka Ratsaliidu kalenderplaani.

Võistlussari koosneb viiest etapist ja finaalist, mis leiab aset sarnaselt eelmise hooajaga Kärdla Ratsupäevade raames eraldi võistluspäevana. Ülejäänud osavõistlused on jagatud vaheldumisi Saaremaa ja Hiiumaa peale ära. Avaetapp toimub juba 19. mail Saaremaal Kureveres (Reinu Ratsatalu „talvekorteris“).

2. etapp: 2. juunil, Hiiumaal Linnumäel

3. etapp: 30. juunil, Saaremaal Kõljala tallis

4. etapp: 14. juulil, Hiiumaal Emmastes

5. etapp: 21. juulil, saarlaste uhkuse – Karujärve ääres

Finaaletapp, nagu varem öeldud, toimub Kärdla Ratsupäevade raames 3. augustil Linnumäe Ratsakeskuses. Lõpparvestusse lähevad nelja parema etapi ja finaali punktid.

Kindlasti oli otsus omajagu ajendatud ka käivitunud rohelise kaardi ja järgusüsteemist, võimaldamaks kohalikel ratsutajatel, kes võibolla mandrile võistlema väga tihti ei satu, madalamate järkude eest võidelda kohapeal. Samuti avaldas mõju kindlasti ka uus süsteem Noorhobuste Tšempionaadile kvalifitseerumisel. Seda just eriti ponisid ja eesti tõugu hobuseid silmas pidades, kuna saartel valdavalt just sedasorti hobused resideeruvad. Loomulikult on nii saarte ponide kui ka suuremat kasvu hobustega suurima heameelega oodatud konkureerma ka kõik aatekaaslased teiseltpoolt merd!

Tänu Hiiumaa Ratsaspordiklubi, MTÜ Saare Taluelu ja nende toetajate abile on lisaks karikatele ja auhinnatekkidele sarja koondarvestuse parimatele esmakordselt välja pandud ka märkimisväärsed auhinnararahad.

Hea ratsutaja, oled oodatud Hiiumaale ja Saaremaale ühendamaks meeldiv puhkusereis Avatud Saarte Karikasarja võistlustel osalemisega! Kui oled edukas, võid karikasarja auhinnafondist saada tagasi oma puhkusekulud saartel!

Saarte Karikas üldjuhendiga saab tutvuda www.ratsaliit.ee, www.hobumaailm.ee ning www.ratsu.ee