Suvise ponikarika 5. etapi raames jagati Juurimaal ka Raplamaa MV medaleid

Lõppenud nädalavahetusel jagus võistlusi loomulikult ka Eestimaa pinnale. Juurimaal võisteldi Suvise Ponikarika viiendal etapil, samas toimusid ka Raplamaa Meistrivõistlused takistussõidus.

70 cm kõrguses Suvise Ponikarika väikeponide klassis (ponid turjakõrgusega kuni 140 cm) startis kokku 8 paari, esikohale jõudsid Maria Johanna Reinstein ja Tarson Kukrumäelt. Teise koha kindlustas Birgit Loik Mangol Tondi Ratsaspordiklubist, kusjuures tegemist oli kuni 130 cm kõrguse poniga, kes kõik hüppasid 5 cm madalamalt, kuid võistlesid suurematega ühes arvestuses. Kolmandale kohale jõudsid Taivi Viire ja Marc, kes oli samuti tillukest mõõtu.

Ponikarika 80 cm arvestuses oli hea päev Simoni klubi ponil Wiking, kes saavutas esikoha Õnneleid Selge juhtimisel ning kolmanda koha Kärt Kaalu juhtimisel. Nende vahele mahtus teise koha omanikuna Mariann Krõõt Mätas (Parkuur) ponil Hidalgo.

Mätas kindlustas aga oma ponil Alarm esikoha sama kõrguse avatud klassis, jättes teiseks ja kolmandaks Simoni klubi ratsanikud Erika Edingu Doloresel ja Rebecca Okk’i Fortunel.

Suvise Ponikarika kõrgeimas klassis (95 cm) näitasid oma tugevust kohalikud sportlased Pille-Riin Reinaus ja Onslow ning nende kannul Priit Reinaus ja Rummu Jüri. Kahefaasilise sõidu mõlemad osad puhtalt läbinud õde ja vend jagasid kohad vägagi võrdses võitluses. Mõlemad võistlesid ka Raplamaa MV arvestuses ning võtsid seega siit esimese ja teise koha. Ponikarika arvestuses tuli kolmandaks Erika Eding Doloresel, Raplamaa MV kolmas koht läks Katrin Meltsile (Ruttar) Rodotendronil, kes oli ponikarika arvestuses alles seitsmes.

Sama parkuuri avatud klassi võitsid Erle Maido (Tallinn) ja Windar, 23 paari hulgast võitlesid end teiseks Vändra klubi esindajad Helge Likker ja Charmilly ning kolmandaks Liis Telve ja Tiffany Audrurannast.

Eelnimetatud Audruranna paar oli aga parimat kohta väärt 110 cm kõrguses avatud sõidus, kus edestati sedapuhku Helge Likkerit ja Charmillyt kahe sekundiga. Kolmanda koha omanik Kristiina Raudnagel, kes võistles hobusel Ultra, sai aga kaela Raplamaa MV kuldse medali. Hõbemedal läks üldarvestuse üheksandale kohale Kadri Eboldtile (Ruttar) Bayardil ning pronks samuti Raudnagelile, sedapuhku hobusel Uzzi.

Võistluse tulemused http://www.hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=7&y=2011&id=638