Suvise Ponikarika II etapp toimus Kildu ratsakeskuses

Ponikarika Suure Ringi võitjad - Annabel Aruksaar ja Trikk. Foto: Celin Lannusalu Ponikarika Suure Ringi võitjad – Annabel Aruksaar ja Trikk. Foto: Celin Lannusalu

Möödunud nädalavahetusel võõrustas poniratsanike Kildu ratsakeskus, kus lisaks Suvise Ponikarika viiele parkuurile toimus ka kaks avatud klassi arvestust. Päeva jooksul tehti üle 150 stardi. Võistluspäeva ilmestas vahva kostüümishow, kus paare hindasid kohtunikud Ženja Fokin ja Kristjan Sinikas.

Võistluspäeva alustati Ponikarika Mini Cup parkuuriga, hüpata tuli 65 cm takistustega rada. Võistlustules olnud neljateistkümnest paarist lõpetas raja vigadeta üheksa – võidu noppisid Maia Kaunispaik (Tondi RSK) ja Manny, napilt teiseks jäid Annika Absalon (Pärnumaa RSK) ja Laukinuke, kolmanda koha väärilise sõidu tegid Helena Kirsch (Viru Ratsu) ja Palas. Ponikarika Mini Cup parkuuri toetab auhindadega Tondi Ratsaspordiklubi.

Mini Cup parimad. Foto: Celin Lannusalu

Horka Väikese Ringi 75 cm parkuuris osales 33 paari. Võidu sõidu tegid eelmises parkuuris teisel kohal olnud Annika Absalon (Pärnumaa RSK) ja Laukinuke. Teisele kohale platseerusid Kristiina Järvik (Niitvälja RSK) ja Primadonna, kolmandad olid Violeta Vello (Tondi RSK) ja Monos Que.

Annika Absalon ja Laukinuke. Foto: Celin Lannusalu

Suvise Ponikarika Eggersmanni, ea.ST ja Roeckl avatud klassis kõrgusel 80 cm olid võidukad Maria Espenberg (Märjamaa RSK) ja Haribo.

Maria Espenberg ja Haribo. Foto: Celin Lannusalu

Võistluspäeva keskpaigas toimus lustakas kostüümishow, mida korraldatakse juba kolmandat aastat. Sõidus osales kaksteist paari. Osavõtutingimuste kohaselt tuli osalejatel selga tõmmata kostüümid ning läbida 80 cm parkuur (alla 130 cm ponidel 70 cm). Võistlejate sooritust hinnati kahes kategoorias – Ponikarika mitmekordne võitja Kristjan Sinikas hindas ratsaniku istakut, poni juhtimisoskust ja hüppestiili; moeguuru Ženja Fokin jagas punkte aga paari väljanägemise, enese tutvustamise ja esinemisoskuse eest.

Võidu ja ühtlasi ka Rahva Lemmiku tiitli võitsid Mirell Helemäe ja Terona kostüümiga Mototšikid. Tehnilise paari auhinna teenisid Tuuli Toompark ja Midnight J (kostüüm Hipid), stiilseima paari tiitli said endale Gretel Pärlin ja Murakas (kostüüm Ott Tänak ja Hyundai), lohutusauhinna viisid koju Marta Koit ja Maru Missy (kostüüm Jänese unenägu).

Vaata kõiki tulemusi SIIT.

Rahva Lemmikud Mirell ja Terona kostüümis Mototšikid. Foto: Celin Lannusalu

Võistluspäeva jätkati QHP Keskmise Ringi parkuuriga kõrgustel 85/90 cm. Kahefaasilise parkuuri läbis üheksateistkümnest osalejast vigadeta vaid viis. Kiireima ajaga viisid võidu koju Kerli Raudmägi (SA Tallinna RK) ja Pobke, teise koha said Liisbet Talisoo (Audruranna RSK) ja Hubba Bubba. Kolmanda koha teenisid Annabel Aruksaar (Märjamaa RSK) ja Trikk.

95/100 cm Ratsasaapad.ee Suure Ringi parkuuris osales 15 paari. Puhtus-kiirus sõidus oli eksimusteta sooritusi vaid neli – võidu noppisid eelmise sõidu kolmanda koha omanikud Annabel Aruksaar (Märjamaa RSK) ja Trikk, teise positsiooni hõivasid Grete Laasnurm (Tondi RSK) ja Thunderbird, kolmandale kohale sõitsid end Liis Tishler (Niitvälja RSK) ja Mon Art ning neljandal kohal lõpetasid Paula-Rebeca Pakkanen (SA Tallinna RK) ja Mahdi F.

Lisaks ponide sõitudele toimus ka kaks avatud klassi sõitu. Kõrgusel 100 cm toimunud puhtus-kiirus parkuuris tegid konkurentidele silmad ette Kristiina Raudnagel (Märjamaa SK) ja Z Geisha.

Puhtusele-kiirusele hüpati ka Põhja-Sakala vallavalitsuse toetatud 110/115 cm parkuuri, kus osales kakskümmend kuus paari, eksimusteta lõpetas viis. Võidu noppisid Carol Sanderkoff (Suuresti RSK) ja poni Tim. Teisel positsioonil lõpetas jällegi Kristiina Raudnagel (Märjamaa SK) sel korral hobusega Harpocrates K, kolmanda tulemuse said kirja Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) ja Cardos.

Kildu ratsakeskuse jaoks oli ametliku võistluse korraldamine esmakordne. Ülesandega saadi hästi hakkama. Läti rajameister Ivo Mikelsons oli ehitanud korralikud parkuurid, Kildu ratsakooli vabatahtlikud olid kiired ja asjalikud, külalistemaja kohvik töötas täistuuridel. Võistlust oli võimalik jälgida otseülekande vahendusel, mis on järelvaadatav Kildu ratsakeskus-külalistemaja Facebooki  lehel. Kildu ratsakeskuse juht Priit Toobal jäi korraldamisega rahule: ”Mul on hea meel, et Kildu ratsakeskusel oli võimalus Suvise Ponikarika II etappi võõrustada. Päev oli emotsiooniderohke, tehti palju huvitavaid starte ja ilusaid sõite. Loomulikult oli päeva vahvaim osa kostüümishow. Täname Ponikarika eestvedajat Katrin Velletit ning ootame poniratsutajaid alati Kildule tagasi.”

Lumivalgeke ja pöialpoiss. Annika Absalon  ja poni Laukinuke. Foto: Sigrid Absalon
Lumivalgeke ja pöialpoiss. Annika Absalon ja poni Laukinuke. Foto: Sigrid Absalon