Šveitslased võidukad Rahvuste Karika esimesel etapil

Šveitsi tiim: Niklaus Rutschi, Bryan Balsiger, Chef d’Equipe Andy Kistler, Steve Guerdat ja Paul Estermann. Foto: FEI/Martin Dokoupil

Eile sai Prantsusmaal La Baule’is alguse Euroopa esimese divisjoni Rahvuste Karika hooaeg, kus napi võidu võtsid belglaste ees šveitslased (Niklaus Rutschi, Bryan Balsiger, Paul Estermann ja Steve Guerdat).

Prantslasest rajamester Frederic Cottier oli kaheksa riigi esindajatele pannud püsti küll nõudliku raja koos piirava normiajaga, kuid sellest hoolimata jagus puhtaid sooritusi üsna mitu ning määravaks kujunesid kahevoorulise parkuuri topeltnullid. Juba peale esimest vooru kujunes võistlus Belgia ja Šveitsi vastaseisuks, kui mõlemad lõpetasid tiimi kokkuvõttes nelja karistuspunktiga. Neile järgnesid väikese vahega iirlased ning eelmise aasta sama etapi võitjad brasiilased ja prantslased jagasid viiendat kohta.

Õnn tuli koduseinte toel võistlevate prantslaste õuele teises voorus, kui kirja saadi tervelt kolm puhast sooritust, mis tõstis neid tulemustes julgelt ettepoole, samas, kui Iirimaa ja Brasiilia esindajatel lipsasid vead sisse. Belgia ja Šveitsi sportlaste järgemööda tulnud puhtad sooritused ajasid seisu väga põnevaks ning kui starti läks Steve Guerdat’ Albführen’s Bianca’ga, tuli tal võidu kindlustamiseks ja ümberhüpete vältimiseks sõita parkuur ilma ühegi karistuspunktita. Kogenud sportlane ei vääratanud ning paari vigadeta sooritus kindlustas Šveitsi meeskonna võidu, jättes ühe karistuspunkti kaugusele belglased (Gergory Wathelet, Niels Bruynseels, Nicola Philippaerts ja Pieter Devos). Kolmandale kohale tõusid prantslased (Penelope Leprevost, Nicolas Delmotte, Thierry Rozier, Alexis Deroubaix).

Niklaus Rutschi ja Cardano CH sõitisid välja ühe olulistest topeltnullidest, et viia oma riik võidule. Foto: FEI/Martin Dokoupil

Kaheksast osalenud riigist kuus kogusid Euroopa esimese divisjoni arvestuses punkte. Esimesse divisjoni kuuluvad sel hooajal Belgia, Iirimaa, Suurbritannia, Šveits, Prantsusmaa, Saksamaa, Holland, Rootsi, Itaalia ja Austria. Igale riigile on kindlaks määratud, mis etappidelt (kokku kaheksa) nad punkte koguda saavad ning hooaja lõpus kvalifitseeruvad seitse parimat riiki Barcelonas toimuvasse finaali. Hetkel on liidrid šveitslased 100 punktiga. Neile järgnevad belglased 90 ja prantslased 80 punktiga.

Järgmine Rahvuste Karika etapp toimub mai viimasel nädalavahetusel St Gallenis.

La Baule Rahvuste Karika tulemused leiad siit!