Taanis Herningis uut hooaega alustanud koolisõidu MK lääne liiga esimene etapivõit Cathrine Dufourile

Traditsiooniliselt algab koolisõidu MK Lääne-Euroopa liiga uus hooaeg igal aastal oktoobris Taanis ja nii ka seekord. Kui varasemalt peeti avaetapp Odenses, siis nüüd on kolitud 2013. a. EM toimumislinna Herningisse, kus kodupubliku rõõmuks võttis avaetapi võidu taanlanna Cathrine Dufour oma tänavusel EM’i pronksi-partneril Atterupgaards Cassidyl.

 

25-aastane Dufour  ja tema 14-aastane punane ruun Atterupgaards Cassidy pidid rinda pistma maailma esinumbri Isabell Werthiga, kes paraku oli seekord väljas mitte oma põhihobusel, vaid Don Johnson FRH’l. Ilmselt seetõttu pidigi valitsev tiitlikaitsja seekord leppima teise kohaga, jättes kolmandaks Patrik Kitteli ja Delaunay OLD’i (81.095 %). Sama oli esikolmik ka päev varem toimunud GP klassis.  

 

Mõnikord kergeid vimkasid viskav “Johnny” oli väga heas vormis, nii et tegi enne areenile sisenemist Isabellile ka väikse puki. Järgnes veatu ja sujuv vabakava, teenides sakslannale 83.755 %, mis siiski ei olnud seekord võiduks piisav.  

 

Dufour, kelle võiduskooriks kujunes 85.945 %, on viimase paari aastaga teinud läbi tohutu arengu. „Viimati võistlesin MK sarjas 2 aastat tagasi ja lõpetasin eelviimasel kohal, niiet soovisin seda tulemust kindlasti ületada,“ naeris võitja. „Isabell on meid terve hooaja võitnud, kuid seekord oli Cassidy nii lõdvestunud ja kerge, et ma lausa naeratasin keset võistlust,“ meenutab ta. Paaril on vaja nüüd ilmselt plaane veidi ringi mõelda, sest alguses ei plaanitud MK sarjast üldse osa võtta. „Me ei treeninud praktiliselt üldse vahepeal pärast EM-i. Minu eesmärgiks on Cassidyle anda niipalju head elu ja puhkust kui võimalik, kuid eks ma muutusin nüüd natuke võidujanulisemaks,“ tõdes Dufour.

 

Avaetapil võistles kokku 14 paari 6st riigist. Lääne liiga jätkub kahe nädala pärast Prantsusmaal Lyonis. Pärast 9t etappi peetakse finaal, mis tänavu toimub samuti Prantsusmaal – pealinnas Pariisis.

 

Herningi etapi tulemused: https://online.equipe.com/en/class_sections/272936


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23