Taanis mitmeti staariseisusesse tõusnud takistussõitja Tina Lund ootab last

Aastaid tagasi meilgi Rahvuste Karikal tihedat konkurentsi pakkunud õed Lundid jätkavad endiselt takistussõidu lainel, hoolimata sellest, et Tina ootab hetkel oma esimest last.

"Jätkan ratsutamist, kuni olen heas vormis," lausus Tina ratsaspordiportaalile www.ridehesten.com. 30aastane naisterahvas abiellus oma pikaaegse jalgpallurist elukaaslase Allan Nielseniga möödunud aasta augustis, samal ajal tänavu peaks sündima ka uus ilmakodanik.

"Lapse soovisimegi saada just tänavu, mil Taani võistkond ei ole kvalifitseerunud OM-ile ega võistle ka Superliigas," kommenteeris tulevane ema täppi läinud plaane.

Tinast on Taanis saanud avaliku elu tegelane mitte ainult ratsutamise tõttu. 11-kordne Taani meister ja maailma kaardilgi edukas takistussõitja on muuhulgas juhtinud oma telesaadet, korduvalt osalenud reality-showdes, on poolpaljalt poseerinud meesteajakirjale, lasknud välja popsingli ning figureerib sageli kollases ajakirjanduses. Ühe ajakirja korraldatud hääletuses valiti ta 2009. aasta kõige kenamaks naiseks. Tina osales ka Taani versioonis saatest "Tantsud tähtedega", kus tuli teisele kohale.

Tina õde, Charlotte Lund, elab ja treenib oma partneri, kuulsa takistussõitja Sören von Rönnega Saksamaal, kuid avalikkuse ees hoidab ta muus osas märksa madalamat profiili.

Eestis võistlesid mõlemad õed viimati 2007. aastal Veskimetsas peetud Rahvuste Karikal, kus Tina Lund tuli Rein Pilli ja Rituali järel GP-s teisele kohale. Võistlust varjutas ka intriig, kuna Tina hallil hobusel täheldasid korrapidajad enne ümberhüppeid kannuste põhjustatud nähtavaid vigastusi. Kohtunike Kogu võttis otsustamiseks aja maha ning lõpuks lubati taanlanna starti ilma kannusteta. Tina avaldas seepeale suurt pahameelt, kuna otsustamisele kulunud aja tõttu jäi ta väidetavalt maha oma lennukist.