Taanlane Daniel Bachmann rokkis end ’s-Hertogenboschis esimeseks

Daniel Bachmann Andersen (DEN) – Blue Hors Zack – koos naise Tiril Bachmann Anerudi ja Robbie Sandersoniga autasustamisel. Foto: FEI

Viimane MK etapp ’s-Hertogenboschis jääb Daniel Bachmann Andersenile väga erilise mälestusena kauaks meelde, võit tuli vaid  0,015 punktiga, tulemuseks 84,890 %. Teine koht läks Helen Langehanebergile Damseyl (84,875 %) ja kolmas Isabell Werthile Emiliol (82,930 %).

Teiseks tulnud Helen Langehaneberg, kes startis vahetult enne taanlast, sõitis Damseyga välja  elu parima tulemuse 84,875 %  (sõites üle ka eelnevalt startinud  Isabelli tulemuse, kuna Emilio tegi väikseid vigu ja tõusis piaffee ajal tagajalgadele). Sakslanna vabakava raskusastet hinnati hindele kümme ja Damsey pikendatud sammu hindeks protokollis seisis üks 10 ja kaks üheksat. Tulemust kuuldes loopis ta rõõmust käsi taeva poole ja oli üliõnnelik. Selle tulemusega  kindlustas Langehaneberg endale ka osavõtu Göteborgi suures finaalis.

Viimasena startinud Daniel nägi veel ära Heleni tulemuse, kuid ei lasknud end heidutada ja otsustas selle üle sõita. 15 aastane Blue Horse Zack, kes kuue aastasena ühest silmast nägemise kaotas, vastas igale tema märguandele, näidates üles usaldust ja harmooniat. „Zack on muutunud tugevaks ja rokkis täiega, nüüd saab ta enne Göteborgi väikese puhkuse,“ ütles Daniel oma ratsu kohta.

Neljas sõidus osalenud, kolm nendest võitnud, kolm korda välja sõitnud oma parima tulemuse ja lõpuks MK etapi võit  0,015 punktise edumaaga – see on kindlasti Blue Horse pearatsastajale  Daniel Bacmannile meeldejääv võistlus (’s-Hertogenboschis osales ta ka CDI3* sõitudes oma teise hobuse Blue Hors Don Olymbrioga).

Finaalis, mis peetakse 03-07. aprillil Rootsis Göteborgis, saab lääne liigast osaleda 9 ratsanikku, stardikoht on kolmel sakslannal – tiitlikaitsjal Isabell Werthil, Dorothee Schneideril ja Helen Langehanebergil; teised osalejad liigast on taanlane Daniel Bachmann Andersen, rootslased Patrik Kittel ja  Tinne Vilhelmson Silfven, hollandlane Hans Peter Minderhoud, portugaallanna Maria Caetano, iirlanna Judy Reynolds ja nüüdseks prantsuse värve esindav Morgan Barbancon.

Meie liigast on finaali õigus pääseda kahel sportlasel. Tabeli etteotsa jõudsid seekord võrdse tulemusega kaks Venemaa sportlast – Regina Isachkina ja meilgi Suurhallis võistelnud Stanislav Cherednichenko. Dina Ellermann lõpetas käesoleva MK hooaja 9. kohal.

Tulemused: 1, Blue Hors Zack (Daniel Bachmann Andersen) 84.890; 2, Damsey FRH (Helen Langehanenberg) GER 84.875; 3, Emilio (Isabell Werth) GER 82.930; 4, Glock’s Dream Boy NOP (Hans Peter Minderhoud) NED 81.635; 5, Daily Mirror (Benjamin Werndl) GER 81.630; 6, Delaunay OLD (Patrik Kittel) SWE 80.715; 7, Apache (Emmelie Scholtens) NED 80.430; 8, MDH Avanti NOP (Anne Meulendijks) NED 79.840; 9, Vancouver K (Judy Reynolds) IRL 79.435; 10, Coroado (Maria Caetano) POR 78.600.