Tagantjärele mõtisklusi: Koolisõidu Karikasari on lõppenud. Elagu Karikasari!

Nüüd, mil Karikasarja võitjate pärjamisest Ruilas on juba mõned head nädalad möödas, ja kogu koolisõidu välihooaeg lõppema hakkab, on ehk paras aeg meenutada selle aasta võistlusi, selle korraldajaid ja võitjaid.

See oli väga keeruline hooaeg: masu on kõik sponsorid väga ettevaatlikuks teinud ja ka sõitjad ise olid tihtipeale sunnitud kaalutlema, kas ikka on majanduslikult mõistlik hakata pikka reisi ette võtma, et osaleda üksikutel etappidel. Sarja juhendi põhjal läksid arvesse nelja etapi tulemused kuuest võimalikust, ning küllap seetõttu otsustasidkii paljud osalejad piirduda vaid nelja etapiga. Sellegipoolest on väga vahva, et sarjas osalejate üldarv eelmiste aastatega palju ei kahanenud ja erinevates võistlusklassides proovisid oma jõudu kokku 154 võistlejapaari. Ja et kõigis klassis peale R klassi oli vähemalt üks vapper paar, kes läks võistlustulle igal etapil. Tõenäoliselt kuuluks kogu sarja kõige aktiivsema osaleja tiitel igati teenitult Marlen Vassilile, kes lõi kaasa kõigis neljas talle avatud klassis ja tuli võitjaks nii avatud M- kui ka kõige raskemas R-klassis. Talle sekundeerisid väga edukalt Getter Kangur, kes võitis noorte ratsanike L-klassi ja tuli Marleni järel teiseks M-klassis;

Anna-Liisa Rink (foto: Külli Tedre), kes samuti osales neljas võistlusklassis, tulles R-klassis teiseks ja olles kolmas nii M-klassis kui ka noorte L-s; ning Maiken Lepiste, kes võitis nii avatud A- kui ka avatud L-klassi.

Kõige osavõtjaterohkemad olidki avatud A-klass, ja, mis eriti meeldiv tulevikku vaadates – poniklass, kus kummaski osales 32 võistlejapaari. Poniklassi väga pingelise ja tasavägise võistluse võitjaks tuli Liis Anette Pae, kellele järgnesid Karoliine Rähn ja Grete Laarmann.

Kõige tasavägisem oli heitlus aga harrastajate A-klassis, kus esimene ja teine koht saadi võrdselt 102 punktiga ja võitja otsustas parem tulemus finaalis, kus selle klassi võitja Liisi Laanet edestas Piret Kulot.

Natuke mõtlema panev on osavõtjate arvu järsk langus laste- ja noorteklassis, ent see ei tee sugugi vähem väärtuslikuks kuni 15-aastaste võistlejate A-klassi paremate Kati Mosese ja Charlotte Pärdi võidutulemusi.

Tublidele tulemustele aitasid kaasa korraldajate pingutused võistlused kõigile meeldejäävaks muuta. Ja on väga tore, et varem tuntud korraldajate, nagu Niitvälja RSK, Veskimetsa ja Loo talli kõrvale tekkis karikasarjas uus ja väga sümpaatne võistluspaik Liivaku tallide näol, kelle külalislahkusest ja ka sääserohkusest koolisõitjate hulgas legende räägitakse.

Eraldi tegi rõõmu Ruila talli kindel tahe edaspidi takistussõidu kõrval ka arvestatav koolisõidu keskus olla. Seal peetud finaal vääris tõeliselt finaali nime ja seal sõidetud kür oli nii mõnegi sõitja jaoks kogu sarja kõrghetk.

Sarjal oli rohkesti korraldajaid ja kaasalööjaid, ent ilma Ellen Vatseli raugematu innuta meil vaevalt sellist vahvat võistlust oleks. Suuresti tänu talle leidusid korraldajad, tegid oma tööd kohtunikud, kes andsid oma parima ala edasiarendamiseks, ja tulid kohale võistlejad, et end proovile panna. Ja küllap jätkub tal jaksu ka ikka uute sarjade ellukutsumiseks. Jõudu selleks talle kõigi koolisõitjate ja selle ala armastajate poolt!

Kindlasti on võimalik karikasarja paremini korraldada, aga kõige tähtsam on siiski see, et ta meil olemas on ja seepärast veelkord: Koolisõidu karikasari on lõppenud. Elagu Karikasari