Tähelepanu kestvusratsutajad: Venemaa kutsub rahvusvahelisele suurvõistlusele

27-28. 07. 2013 toimub Venemaal Spassk-Ryazanskis FEI 3* kestvusratsutamise võistlus. Korraldajad on eestlastele saatnud kutse osalemiseks, pakkudes omalt poolt isegi kulude kompenseerimist.

Võistlus toimub ajalooliselt väga vanas Spasski asulas. Rada kulgeb mööda ilusaid liivaseid metsaradasid ja üle looduslike heinamaade. Eelmisel aastal oli stardis 53 ratsanikku 8 riigist. Tänavu on starti oodata üle 100 võistluspaari.

Organiseerimiskomitee liikmed on professionaalid, kes on praktiseerinud paljudel võistlustel Euroopas ja mujal maailmas. Kõik võistlustega seotud teenused on heal tasemel (veterinaaria, sepateenused, kvaliteetne hein, turvalisus jne.). Juhend peagi leitav: https://data.fei.org/Calendar/ShowDetail.aspx?p=AD1FC16B7F31C8AEF57AFCE10BC01799

Eesti võistlejate jaoks kompenseeritakse kõik võistlustega seotud kulud ( viisa, transport, osalemistasu, veterinaarsertifikaat). Ööbimine kohapeal telkides on tasuta , lähedalasuvas külalistemajas maksab ööpäev 30 USD . Korraldaja pool aitab võistlejaid piiriületamisel ja selleks vajalike paberite vormistamisel. Eesti kestvusratsutajatele oleks see esimene kord osaleda võistlusel Venemaal.

Katrin Liiv