Takistusõidu juuniorite karikas Helena Palule, noorte karikas Kristi Luhale

Laupäeval, 11. aprillil, jagati Ruila maneežis välja Eesti Ratsaspordi Liidu takistussõidukarikad juunioritele ja noortele ratsanikele. Nooremas vanuseklassis jättis Helena Palu hobusega Charly M karika Ruila talli, vanemas vanuseklassis viis Kristi Luha Vacantosega karika Tartumaa klubisse.

Mõlemas vanuseklassis selgitati paremad kahevoorulises parkuuris, juniorite puhul kõrgusel 125cm, noortel kõrgusel 130cm. Noorteklassis pääses reglemendi kohaselt teise vooru kolm paari ning just sama palju oli ka puhtaid sooritusi. Esimesena startis teises voorus Linda Randpere (Ruila Tall) hobusega Gardento Prova ja lõpetas otsustava vooru kaheksa karistuspunktiga. Seejärel oli kord Tartumaa klubi sportlase Kristi Luha käes, kes ei võtnud Vacantosega üles küll suurimat kiirust, kuid läbis teisegi vooru vigadeta, asudes võistlust juhtima. Otsustav start jäi teha vanuse poolest veel juuniorklassi kuuluval Andreas Lootusel (ESHKS) hobusega Boy Butterfly, kellega treenitakse koos vaid üks kuu. Lootus läks pigem kindla peale ja läbiski teise vooru vigadeta, kuid jäi ajas Luhale alla. Sellega olid karikad jagatud: Luhale võit, teine Lootus, kolmas Randpere.

Kristi Luha ja Vacantos saavutasid võidu noorte klassis karikavõistlusel; foto Celin Lannusalu

Juuniorite arvestuses läbis avavooru vigadeta kaks Eesti sportlast, helena Palu (Ruila Tall) ning Charly M ja Jessica Kaal (Viljandimaa) ja Obora`s Gameboy, lisaks soomlanna Rosa Mäkelä hobusega Talan. Kuna karikasarja arvestuses pääses teise vooru vähemalt 25% startinutest ja soomlanna sai osaleda vaid sõidu arvestuses, lubati teise vooru ka kiireim "neli" Camille Mahoni (Tallinna Ratsaspordikool) ja Orlymeja. Avavooru nulliga sõitnud eestlannad tegid sama teiseski voorus, kiirema ajaga pälvis tiitli Palu, hõbedase karika pälvis Kaal. Mahoni kogus teises voorus 12 karistuspunkti ning leppis pronkskarikaga. Sõidu arvestuses saavutas kolmanda koha Rosa Mäkelä, tema tulemus teises voorus oli neli karistuspunkti.

Juunioritest takistussõitjate esikolmik; foto Celin Lannusalu

Ruila Indoor nimetaust kandnud võistluse raames oli lisaks karikaklassidele hulgaliselt muidki sõite. Ümberhüpetele peetud 130cm kõrguse avatud parkuuri võitis Rein Pill (Ruila Tall) hobusega A Brok, kellele kuulus ka kolmas koht hobusega Sinequamon. Reinule järgnes teisena Paul Argus (Tondi) hobusega Opaal. 120cm esikolmikusse jõudisd Argus ja Caesar, Eleri Kiveste (Vändra) ja Costner ning Maarja Martinson (Tondi) ja Dolanda. 110cmjagasid esikohta Egle Palm (Tondi) ja Vendette B ning Susan Kaleta (Viljandimaa) hobusega A Carte d`Or.