Takistusõidu Maailmakarika võitsid Daniel Deusser ja Cornet d`Amour

Täna jõudsid Lyonis lõpule Maailmakarika võistlused takistussõidus, kui tiitli võttis kolmandalt positsioonilt finaalvoore alustanud noor sakslane Daniel Deusser hobusega Cornet d`Amour. Teisele kohale positsioneerus viimasel hetkel finaali pääsenud Ludger Beerbaum, kolmandaks tuli oma esimeses maailmakarika finaalis osalenud maailma esinumber Scott Brash.

Otsustav võistluspäev algas mõnevõrra ootamatute sõnumitega pühapäevast, mil hobuste terviseprobleemidele viidates võtsid end maha nii teise osavõistluse võitnud Kent Ferrington Voyeuriga kui ka prantslaste suurlootus, Steve Guerdat`ga liidripositsiooni hoidnud Patrice Delaveau Lacrimosoga.

Esimeses voorus andis puhast sooritust oodata. Esimesena sai sellega hakkama Ühendriikides elav Egiptuse takistussõitja Nayel Nassar hobusega Lordan. Neli oli hea tulemus, mille sõitis välja ka esimesena startinud Kristaps Neretnieks Conte Belliniga. Sellega tõusis lätlane muide esimese vooru järgselt jagama 20. kohta (toim: mullu lõpetas 21. kohal). Prantslastele ei teinud rõõmu ka nende alles jäänud takistussõitjad. Simon Delestre ja Valentino Velvet võtsid maha kolm, Kevin Staut ja Silvana ühe takistuse.

Kristaps ja Conte Bellini

Põnevamaks läks asi, kui starti asusid esikümne sportlased, keda lahutas maksimaalselt kuus punkti. Just selle skooriga tegi nulli kolmekordne karikavõitja Marcus Ehning hobusega Cornado, kellele rahvas siin tohutult kaasa elab. Sama kordas viie karistuspunktiga alustanud Longines Ranking’i esinumber Scott Brasch Ursulaga. Järgnevad aga eksisid. 2011.a. võitja Christian Ahlmann hobusega Aragon Z sai tõrke, lisaks mahaajamise ning neli punkti ületatud aja eest. Mullused võitjad Elizabeth Madden ja Simon pidid leppima nelja karistuspunktiga, sama juhtus šveitslastega. Pius Schwizer ja liider Steve Guerdat ajasid mõlemad maha ühe takistuse, Guerdat sealjuures eelviimase. Samas sakslased Beerbaum ja Deusser ei eksinud ja võtsidki sisse parimad positsioonid – Deusser liidrina 2, Beerbaum teisena 4 karistuspunktiga, sama skooriga jätkas ka Guerdat. Kas olümpiavõitja peab kolmandat korda leppima teise kohaga, tekkis põhjendatud küsimus.

Beerbaum rõõmus puhta soorituse üle

Olümpiavõitja langes tegelikult teises voorus veelgi, kui lõpetas ka selle nelja karistuspunktiga. Kokku kaheksa punkti ja viies koht olid Guerdat’ ootustest väga kaugel ning ta pidi end tagasi hoidma, et mitte hobuse peale avalikult pahane olla. Esimesena alustas aga teistki vooru Neretnieks Conte Bellinil, läbides selle kahe veaga. Sellega lõpetas lätlane mullusest kaks kohta kõrgemal ehk 19. kohal, mis Kesk-Euroopa liiga sõitja jaoks igati tugev tulemus.

Steve Guerdat'd lohutavab Paul Schockemöhle

Liidrite hulgas käisid aga kõrgemad mängud. Esikümne sõitjatest võtsid esimestena takistuse maha nii Beezie Madden kui Pius Schwizer. Viiendat kohta jaganud ilmne publiku lemmik Marcus Ehning, kes muide pühapäeval tähistas on 40. sünnipäeva, suutis Cornadoga vigu vältida teiseski voorus, lõpetades kokku kuue karistuspunktiga. Viiele punktile jättis oma tulemuse ka Scott Brash ja neljale Ludger Beerbaum. Pärast teda lõpetas neljaga juba mainitud Guerdat ning lõppsõna jäi Beerbaumi kaasmaalase Deusseri ja Cornet d`Amouri öelda. Võistluspaar ei eksinud ja võitis kahe karistuspunktiga tiitli! Sakslastele kaksikvõit, kolmas Scott Brash.

Ehning ja Cornado lõpetavad tugeval neljandal kohal

Märkimisväärne on fakt, et esimene ja neljas koht läksid hiljuti spordist loobunud supertäku Cornet Obolensky järglastele. Samast täkust on ka Neretnieksi Conte Bellini. 32aastane Deusser on eelnavalt jõudnud 2007.a. MK-finaalis Las Vegases hobusega Air Jordan Z tollase võitja šveitslase Beat Mändli ja Ideo du Toth järel teisele kohale.

Pressikonverentsil särasid kõik kolm võitjat. Beerbaum oli oma tulemusest rohkem kui üllatunud, kuna ootamatu finaali pääsu tõttu ei olnud tema hobustel sisehalliks mingit ettevalmistust. „Vaadates, kuidas Daniel sõitis siin sellise pinge all nii hästi, tõuseb mul kananahk ihule. Ma ei saaks olla rohkem rahul oma teise kohaga,“ sõnas ta siiralt.

Beerbaum ja Chiara heas vormis

Maailma hetke esinumber Brash oli samuti oma poodiumikoha üle õnnelik. „Tegin esimesel päeval vea ja arvasin, et see läks mulle väga kalliks maksma. Oleks keegi siis öelnud, et nii on võimalik kolmandaks tulla, oleksin ma palju rahulikum olnud! Ursula on suurepärases

vormis ja sellepärast olin alguses natuke pettunud, kuid hiljem oli ta kõik voorud puhas ja ma olen tõesti rahul.“

Scott Brash Ursulaga rahul

Daniel Deusser, kes sõidab Cornet D’Amouriga poolteist aastat, ei olnud Maailmakarika sarja enda hooaega algselt plaaninud. „Ma ei võtnud esimestest etappidest osa, kuid kui Mechelenist võit tuli, hakkasin uskuma, et äkki mul on mingi lootus kvalifitseeruda. Uskusin väga oma hobusesse, kes on ideaalne partner nii sise- kui välisareenidel. Tal on suurepärane tehnika, hea iseloom ja piisavalt ettevaatlikkust – täpselt sellise hobusega suuri tuure võidetaksegi.“ Ta selgitas ka, et nad üritavad Cornet D’Amouri vähemalt kaks korda päevas või isegi sagedamini välja viia. „Kord päevas ratsutame, muul ajal saab ta teisel viisil liikuda, näiteks kordel, jalutusrajal või koplis.“

Muidugi järgnes sportlaste kommentaaridele hulgaliselt tänusõnu võistluste direktorilt Sylvie Robertilt, Longinesi presidendilt Walter von Känelilt ja FEI Takistussõidukomitee presidendilt John Maddenilt, kes tundis uhkust, et istub sama laua taga kõrvuti Longines Ranking’i liidri Scott Brashiga. Ta avaldas ka tänu, et siinsel kõrgetasemelisel show’l seavad kõik hobuse heaolu esikohale ja see on Longines’i jaoks väga tähtis. „Oleme siin pikaks ajaks ja ratsaspordile väga pühendunud,“ lisas Känel. Sportlased kiitsid väga Lyoni show’d, mille korraldustase on väga kõrge, kuid mis alles esimest korda sai õiguse korraldada MK finaali.

Tulemused: http://eventcontent.hippoonline.de/890/index.html