Takistussõidu Balti Liiga alustab Leedus Zagares, koolisõidus jätkatakse Väänas

Sellel nädalavahetusel peetakse kaks Balti Liiga etappi, kusjuures takistussõitjatele, kes võtavad mõõtu Leedumaal Zagares, on tegemist esimese, Vääna kogunenud koolisõitjatele teine etapp.

Balti Liiga takistussõiduvõistlustel peetakse eraldi arvestust poniklassis (100/105 cm), juunioritele (115/120 cm), noortele ratsanikele (125/130 cm), avatud klassile (130/135 cm) ja kuue- ning seitsmeaastastele hobustele (120 – 130 cm). Eestist osaleb Balti takistussõiduliiga esimesel etapil erinevates võistlusklasides kokku 22 paari. Avatud klassis asutvad meie sportlastest üles Eleri Kiveste ja Copherfild, Inge Parv ja Tango, Oliver Karma ja Four Winds Cello ning Kristi Luha ja Vacantos. Kokku osaleb avatud klassis 17 võistluspaari, lisaks eestlastele veel Venemaa, Läti ja Leedu sportlased. Tuntumatest välismaalastest saame nimetada Läti takistussõitjat Aleksander Shakurovit ning leedukaid Zigmantas Šarkat, Danielius Gutkaustast ning vendi Petraitiseid, kelle kodutall jääb Zagarest vaid paarikümne kilomeetri kaugusele.

Väänas alanud koolisõidu teisel etapil on osavõtjaid arvukalt. Starti asub koolisõidu kohta muljetavaldav 70 võistluspaari. Osalejad on lisaks Eestile veel Lätist, Leedust ja Soomest, suurim esindus on meie vabariigil – 43.

Balti Liiga kodulehekülje, kust leiate täiendavat informatsiooni, samuti stardijärjekorrad ja tulemused, leiate aadressilt http://balticriders.com/about/