Takistussõidu edetabeli liider on vahetunud nii Eestis kui maailmas

Nii Eesti Ratsaspordi Liit kui Rahvusvaheline Ratsaspordi Liit on hiljuti avaldanud takistussõidu edetabelid maikuu lõpu seisuga. Ühise näitajana nii Eesti kui Rolex Rankingu tabelis saame välja tuua asjaolu, et vahetunud on liider. Maailma esitakistussõitja on hetkel Eric Lamaze, Eesti edukaim Hanno Ellermann.

Rolex Rankingut pikka aega juhtinud prantslane Kevin Staut on maikuus loovutanud liidripositsiooni viimastel kuudel palju edukaid starte teinud ja eelnevalt teist kohta hoidnud olümpiavõitjast kanadalasele Eric Lamaze’ile. Kanadalane on kogunud 3658 punkti, prantslane 3547. Kolmandaks tõusis seitsmendalt kohalt iirlane Billy Twomey, kellel punkte kogutud 3245.

Meie parimana on Rolex Rankingu edetabelis Tiit Kivisild 520 punktiga 164., Gunnar Klettenberg 300 punktiga 288. ning Urmas Raag 270 puntiga 308. Lisaks on Rolexi punkte kogunud veel Rein Pill, Andres Treve, Andrus Kallaste, Kullo Kender ja Ebbe-Liisa Sõnajalg. Naabritest leiame kõrgeimalt kohalt möödunud nädalal Moskvas kaks Rolexi punkte andnud sõitu võitnud venelase Vladimir Tuganovi, kes kogunud 1160 punkti ja hoiab 76. kohta. Lätlaste esinumbrina on Andis Varna 370 punktiga 235., leedukatest Benas Gutkauskas 525 punktiga 161. ning soomlastest Nina Fagerström 1440 punktiga 58.

Kodumaises edetabelis möödus samuti senine teine number esimesest. Liidriks asus Hanno Ellermann (Parkuur), lükates teiseks Tiit Kivisildi (Ruila Tall). Mõlemad võistlesid möödunud kuul vähe, kuid Hannol õnnestus veidi enam punkte koguda. Kolmas on maikuu lõpuga Urmas Raag (GKG), neljas Paul Argus (Tondi) ning viies Gunnar Klettenberg (GKG).

Noorte ratsanike arvestust juhib hetkel Kätlin Sehver (Ruila Tall), juunioritest Susan Kaleta (Viljandimaa), poniratsanikest Mari-Liis Oberg (Tondi). Edukaim hobune on Stacandra.