Takistussõidu edetabelis on aasta lõpu eel tekkinud pinge

Möödunud nädalal avaldas Eesti Ratsaspordi Liit oma edetabelid oktoobri lõpu seisuga. Kui takistussõidu avatud edetabelis tundus veel kuu tagasi Gunnar Klettenbergi (GKG) liidripositsioon kindel, siis täna seda enam väita ei saa.

Klettenberg, kes tänavu on võitnud Bingoga mitmeid tõsiseid Grand Prix sõite, omas veel septembrikuus arvestatavat, rohkem kui 800 punktist edu Tiit Kivisildi (Ruila Tall) ees. Just viimane tegi aga supersooritused oktoobri algul Moskvas ning kogus arvukalt punkte ka Saku Suurhalli võistluselt, jõudes Klettenbergist vaid 108 punkti kaugusele. Teades Kivisildi tulemusi Liege`i CSI4* võistluselt lõppenud nädalavahetusel, möödus noorem kolleeg juba Klettenbergist. Võitlus aasta edukaima takistussõitja tiitlile saab olema pinev kuni detsembrikuu lõpuni. Mõlemal on kavas mitmeid rahvusvahelisi starte, eeloleval nädalavahetusel osalevad mõlemas Leszno MK-etapil.

Kahest liidrist jäävad rohkem kui tuhande punktiga maha kolmandaks tõusnud Rein Pill (Ruila Tall), neljas Urmas Raag (GKG) ja viies Andres Udeküll (Parkuur). Sellel kolmikul on vaid teoreetilised võimalused liidreid püüda, küll võivad toimuda teatud nihked omavahel. Arvestades hooaja sisulist lõppfaasi, on suhteliselt ebatõenäoline järgnevate sportlaste esiviisikusse jõudmine.

Noorte tabelit juhib endiselt veenva eduga Kätlin Sehver (Ruila Tall), juunioride edetabelit Susan Kaleta (Viljandimaa) ja poniratsutajate tabelit Heidi Mülla (Ruila Tall).