Takistussõidu Eesti meistrivõistluste esimesed osavõistlused peetud

Elizabeth Põder ja Piccolina. Foto: Celin Lannusalu

Takistussõidu Eesti meistrivõistluste esimene päev pakkus palju põnevust, kuid olulisem võistlus on alles ees. Medalid jagatakse välja pühapäeval ja siis saab võistlust jälgida ka Postimehe vahendusel.

Päeva alustasid poniratsanikud, kes tänavu võistlesid kahes arvestuses: väikesed ja suured ponid. Need kaks sõitu toimusid puhtusele, homme tuleb neil hüpata kaks vooru ja parim selgub kahe osavõistluse tulemusena. Kokku pannakse kahe päeva karistuspunktid ja eespool on see võistleja, kellel on II osavõistluses parim tulemus.

Väikestes ponides osales viis võistluspaari. Puhta sõidu, kuid ühe karistuspunktiga ületatud normiaja eest, lõpetasid Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ja Macho. Nelja karistuspunktiga lõpetasid veel sõidu Eelia Laasma (Audruranna RSK) ja Ohara ning Lenna Loore Sillandi (Viljandimaa RSK) ja Mändy.

Emma-Elisa Randväli ja Macho. Foto: Celin Lannusalu

Suurtes ponides tegi puhta sõidu 4 paari. Puhaste paberitega lõpetasid Kippen Närep (Märjamaa SK) ponil Rosehill Fascination, Vanessa Simuste (Tondi RSK) ponil Only, Lene Varula (Viljandimaa RSK) ponil Monsson ja Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ponil Genesis. Kokku võistles selles klassis 8 paari.

Kippen Närep ja Rosehill Fascination. Foto: Celin Lannusalu

Ka lapsed hüppasid täna puhtusele. 16-st võistluspaarist õnnestus see kuuel, neist kolm paari lõpetasid ühe sekundi sees: Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Lagosas, Karita Beilmann (Pärnumaa RSK) ja Thobias Lauwes Forever ning Johanna Jürisson (Tondi RSK) ja Cookiel.

Johanna Jürisson ja Cookie. Foto: Celin Lannusalu
Juuniorites on hetkel väga kõva konkurents, kus mitmed ratsanikud on teinud sellel hooajal ka rahvusvahelisel tasemel väga häid sõite. Esikoha võttis täna Elizabeth Põder (RK Ruila Tall) hobusel Piccolina, teiseks tuli Berit Lehtsaar (Tartu Ratsakool) B C Qastanial ning kolmandaks Margareth Eikner (SA Tallinna RK) hobusel Bingo Des Sequoias Z.
U25 vanuseklassis on võimekaid ratsanikke ja hobuseid samuti rohkelt ja homme antakse siin kindlasti medalitele kõva lahing. Esikoha võttis täna siin Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei, teisena lõpetasid Helen-Britt Liidemann (RK Ruila Tall) hobusel Gewnna N ja kolmandana My Relander (RK Ruila Tall) hobusel Expert.
Berit Lehtsaar ja Solei Solei. Foto: Celin Lannusalu
Seeniorid tegid asja põnevaks kohe esimesest stardist peale, kui Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Artas sõitsid teistele ette sellise aja, mida keegi ei suutnud ületada. Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall) ja Queensland, kes said kirja teise tulemuse, olid neist pea 4 sekundit aeglasemad. Kolmanda koha said Hanno Ellermann (ESHKS) ja Freedom.

„Tahtsin täna teha kindlasti puhta sõidu, et ka homme medalikonkurentsis püsida. Homme peame hüppama kaks vooru ja tänane esikoht on ainult, sest saan sellele vastu minna 0 karistuspunktiga. Artas oli täna väga tubli ja tegime väikesele viperusele vaatamata hea sõidu,“ rääkis Kullo, kes sõitsid platsil napilt mööda lillepotist, kaotades nii väärtuslikke sekundeid.

Kullo Kender ja Artas. Foto: Celin Lannusalu

Homsesse võistluspäeva võtavad juuniorid, noored ja seeniorid kaasa esimese päeva kohapunktid (1. koht 0 punkti, 2. koht 1. punkt jne), millele liidetakse otsa II osavõistluse kahe vooru karistuspunktid ja võitjaks tuleb see, kellel on II osavõistluses parim tulemus. Sellise keerulise süsteemi järgi saavad jagatud EMV medalid.

Päeva lõpetasid harrastajad, sest ka harrastajate meister selgub homme. Puhtus-kiirus sõidus võeti kiirused korralikult üles ja kaht esimest ratsanikku lahutas vaid 29 sajandiksekundit. Esikoha napsas siit Merle Tamm (RK Ruila Tall) hobusel Bahhe, teiseks tuli Erik Tuimann (Tallinna RSK) hobusel Lagarto ja kolmanda koha saavutas Valentin Hodžajan (RK Ruila Tall) hobusel Juta. Harrastajate klassis oli stardis 36 paari.

Merle Tamm ja Bahhe. Foto: Celin Lannusalu