Takistussõidu EM-il jagus eestlastele nii rõõmu kui traagikat

Tänane päev Windsori takistussõidu EM-il algas meile suhteliselt rõõmsalt, sest varahommikul alanud EM teise kvalifikatsioonvõistluse (160 cm, kahevooruline) esimeses voorus tegid ilusa sõidu Tiit ja Cinnamon, kes ajasid napilt maha ühe takistuse ning said lisaks väikese ajaületamise eest kokku 5 karistuspunkti. Eelmisest päevast oli neil kaasas vaid 5.07 punkti (arvutatakse kiirusparkuuri tulemuste põhjal) ning lootused olid suhteliselt kõrged.

Ka Reinul ei läinud just kõige kehvemini – kolm mahaajamist ning üks karistuspunkt aja eest – kokku 13 kp. Kolmapäevasest osavõistlusest oli neil kaasas vaid 0,79 kp.

Parkuur oli mõistagi raske, 160 cm peal ebaõnnestusid väga paljud head sportlased, tervel 27 neist ei pääsenudki teise vooru.

Teiseks voorus aga ei suutnud kumbki eestlane head tulemust korrata. Rein katkestas pärast kahte mahaajamist, kuna finaali jõudmine muutus väga ebatõenäoliseks ning hobust polnud mõtet “kulutada”. Cinnamon näis Riina Pilli sõnul veidi väsinud, mahaajamised tulid kergetest puudutustest – kokku 20 karistuspunkti.

Kahe vooru tulemusel ei ole kahjuks kumbalgi asja pühapäevasesse finaali, kuhu jõudsid 77 võistluspaarist 25 parimat. Samas otsustatakse tänaõhtusel koosolekul, kas starditakse homses GP sõidus (160 cm ümberhüpetele).

Tänase kahevoorulise sõidu lõppedes selgusid aga juba meeskondlikud Euroopa Meistrid. Võitis Šveitsi võistkond, hõbedale tuli Itaalia ning pronksile Saksamaa.