Takistussõidu EM-l jätkavad liidritena Ben Maher ja Suurbritannia koondis

Täna peeti takistussõidu P.S.I. FEI Euroopa Meistrivõistluste raames teise osavõistluse esimene voor, kus liidrid ei eiksinud, liidrina jätkab Ben Maher, Suurbritannia koondis möödus Prantsusmaast.

Täna hommikul peeti Taanimaal Herningis takistussõidu EM-i teise osavõistluse esimene voor, mis individiuaalsetes liidrites tegi üliväikesed korrektuurid. Eilsed esimene, teine ja kolmas tegid puhta ringi ning seega on esikolmik sama: britt Maher, šveitslane Guerdat ja prantslane Bost. Neljandaks tõusis aga meie toimetaja poolt peaaegu maha kantud tiitlikaitsja Rolf-Göran Bengtsson, kes Casalliga tegi samuti puhta sõidu ja möödus nii kaasmaalasest Fredricssonist, kes Lunaticuga kogus ootamatult 20 karistuspunkti ja langel edetabeli lõppu, kui ka portugaallannast Luciana Dinizist, kes Winningmoodiga sai ühe karistuspunkti ületatud aja eest. Oluliselt langes paremate hulka kuulunutest Kevin Staut, kelle tulemuseks oli 8 karistuspunkti ja hetkel alles 29. koht. Vahed on tipus tegelikult üliväikesed – esimest lahutab näiteks viiendast 1.85 karistuspunkti ehk üks mahhajamine muudab positsiooni oluliselt. 3.99 karistuspunkti on hetkel näiteks 13. positsioonil oleval takistussõitjal.

Eile üllatand ungarlasel Szabol täna enam nii hästi ei läinud. Kogutud 8 karistuspunkti langetasid ta ülitugevalt üheksandalt kohalt 31-ks. Meile rohkem tuntud sõitjatel läks olulisel halvemini. Vaskov 8, Beletsky 9, Tuganov 10 karistuspunkti, teistel veelgi rohkem.

Võistkondlikus arvestuses käib tõsine heitlus Suurbritannia ja Šveitsi vahel. Brittidel on enne homset võistkondlikku viimast vooru liidripositsioon 8.18 karistuspunktiga, Šveitsil teisena 8.45. Kolmandaks langes liidripositsioonilt Prantsusmaa, neil on karistuspunkte 11.14, saksamaal neljandana 12.77. Homme on Hobumaailm juba sündmuste keerises ja saame teile tuua vahetuid emotsioone võistkondlikust lõppvõistlustest. Individiuaalne takistussõidu Euroopa Meister selgub laupäeval.

EM-i tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2013/herning/