Takistussõidu EM: Meister on selgunud!

Jäime oma jutustusega eile pidama EM finaalvõistluse esimese vooru juurde. Nüüd siis viimane kiri. Ja viimane voor. Kohe selgub Euroopa Meister takistussõidus.

Teine voor ja hoopis teine parkuur, takistused olid nii suured, et kohtunikud ei paistnud nende tagant väljagi. Rajameister Robert Ellis on vaieldamatult oma ala tõeline professionaal ja hoidis pinget üleval kuni võistluste lõpuni. Võitja selgitamiseks pandi proovile nii sportlaste kui hobuste võimed.

Enne teist vooru olid võiduvõimalused sisuliselt neljal sportlasel: hollandlasel Albert Zoeril, iirlasel Cameronil Hanley’l, prantsalsel Kevin Stautil ja sakslasel Carsten-Otto Nagelil, ükski neist ei tohtinud teha viga. Pinge oli kruvitud päris lakke ja põnevust jagus kuhjaga. Kõige suurem favoriit nende hulgast muidugi Albert Zoer hobusel Oki Doki, keda hetkel peetakse maailma parimaks hüppehobuseks.

Oma võiduvõimalused mängis täelikult maha itaallane Chiaudani (ITA), kes läbis küll ainukesena puhtalt reedese kahevoorulise parkuuri ja juhtis enne tänast võistlust, kuid finaalis sai kahe vooru peale kokku 13 kp ja langes kümnendale kohale.

Finaali mõlemad voorud hüppas puhtalt Bengtsson (SWE), kuid liialt suur arv karistuspunkte eelnevatelt päevadelt ei lasknud tal tõusta kõrgemale seitsmendast kohast.

Hanley (IRL) sai teisest voorust 1 kp aja ületamise eest ja tema tulemuseks jäi 11,83 kp, Nagel (GER) sõitis ka teise vooru puhtalt ja lõpptulemus 9,64 kp.

Eelviimasena startis Staut, kes tegi ülikindla sõidu ning edestas seega Nagelit napilt, tema skooriks jäi 9,42 kp.

Nüüd jäi veel startida Zoer`l, kes puhta sõidu korral oleks kogu võistluse võitja. Nii meie kui enamus teisi sportlaste tribüünil oli kindlad, et see imehobune rajal ei eksi ja võit on ainult vormistamise küsimus, kuid ebaõnn oli seekord hollandlase kohal ja maha kukkus kohe esimene takistus. Ning vaatamata edasisele puhtale ja kindlale sõidule jäi tema tulemuseks 11,18 kp ja pronksmedal, hõbeda võitis Saksamaale Carsten-Otto Nagel ja kuldmedali sümpaatne prantsuse ratsutaja Kevin Staut.

Veel võitjate autasustamised ja emotsionaalsed auringid, ning meeliköitev võistlus Windsori lossipargis oligi selleks korraks lõppenud.
Eestlased Kivisild ja Pill seekord siis vastavalt 42 ja 51 kohal.

Kogu ürituse korraldustase näitas, et Windsor võib üliedukalt olla ka 2012.a. Londoni OM ratsavõistluse läbiviija!