Takistussõidu EM: teisel kvalifikatsioonvõistlusel nii kurbi kui rõõmsaid emotsioone

Lood Windsorist jätkuvad reedese päevaga, mil meie poistel tuli sõita teine kvalifikatsioonvõistlus.

Istun pressikeskuses, (kus ma tegelikult olla ei tohiks), ja mulle kuklasse hingab Siim. Panen kirja tänase sõidu emotsioone. Just lõppes meie jaoks EM-i teine osavõistlus, kahevooruline 160 cm kõrguste takistustega parkuur, minu jaoks igatahes kõige närvesöövam võistlus üldse seni. Reinu ja Tiidu positsioon oli ju enne tänast päeva väga hea ja meie seltskonna lootused muidugi kõrgel.

Stardijärjekorrras olid kõigepealt paigutatud individuaalvõistlejad (sõit otsustas ühtlasi meeskondlikud tiitlid – toim.), Tiit startis seitsmendana ja tegi kohe uskumatu tulemuse sel väga raskel rajal, ajades ülinapilt maha viimase okseri tagumise lati ja saades ühe karistuspunkti aja eest, kokku 5 kp ning kahe päeva kokkuvõttes 10,07 karitsuspunkti, mis andis enne teist vooru 22. koha. Nii Tiit kui Cinnamon tundsid ennast selles sõidus nagu vanad tegijad ja kõik sujus kui valatult, super tulemus ja kujuteldamatu positiivne emotsioon meile kõigile.

Närvid olid selleks hetkeks, kui Rein ja A Big Boy kümnendatena rajale saabusid, täitsa krussis, lootsime ju head tulemust. Kõik tunduski kuni eelviimase takistuseni (kolmene süsteem) sujuvat ülihästi, aga siis jäi hobune hetkeks vaatama veekraave, mis olid nii takistuste all kui kõrval, rütm läks sassi ja maha tulid süsteemi teine ja kolmas takistus ning lisaks ka veel parkuuri viimane tõke. Sellest parkuurist 13 kp, kahe päeva peale kokku 13,79 karistuspunkti, ja enne teist vooru 37. koht. Võistluse ülikõrget taset näitab seegi, et 30 võistlejat olid üksteisest kõik ühe vea kaugusel.

Teise vooru pääses 77-st võistlejast 50, nende hulgas nii Rein kui Tiit, kes startisid vastavalt kuuendana ja kümnendana.

Rein alustas teist vooru kindlalt, kuid viga tuli siiski kaheksandal (veekraavil) ja napilt ka ülejärgmisel lattaial ning sõitja otsustas seejärel loobuda, EM arvestuses nende vigadega enam head kohta loota polnud.

Tiit alustas sõitu vähe närvilisemalt kui esimeses voorus, samas oli see tema hetkepositsiooni arvesse võttes täiesti mõistetav, pinge oli ikka väga suur. Veidi tundus ka Cinnamon väsinum olevat, vead tulid väga kergetest puudutustest ja nende lõpptulemuseks sellest voorust 20 kp, kahe päeva kokkuvõttes 30,07 karistuspunkti.

Seekord siis meie sportlased pühapäevases finaali ei stardi, aga osalemise homses Grand Prix sõidus otsustame õhtusel koosolekul.
Tänasele ebaõnnele vaatamata on Tiit ja Rein pakkunud meile tohutult positiivse emotsiooni, mis jääb kindlasti meelde pikaks ajaks.