Takistussõidu esimesest osavõistlusest lahkusid parimatena Sõnajalg, Mälberg ja Tuvi

Täna jätkusid Ruilas takistussõidu meistrivõistlused noorte-, täiskasvanute ja harrastajate võistlusklassidega. Homsele otsustavale päevale lähevad liidritena vastu Ebbe-Liisa Sõnajalg, Vanessa Mälberg ja Noemi Tuvi.

Kõrgeimaid takistusi hüppasid täiskasvanud, kelle puhtusele ja kiirusele peetud parkuuri takistuste kõrguseks oli 140 cm. Puhtaid sõite tuli viis, kusjuures avavõistluses põrusid kõik mullused medalistid. Kui möödunud aasta meister Andres Udeküll (KRT) kogus Henriettaga kaheksa ja hõbe Gunnar Klettenberg (Ruila Tall) Bettebaliaga kaksteist karistuspunkti, siis pronks Paul Argus (Tondi) ei saanud Opaaliga sootuks kukkumise tõttu tulemustki kirja. Kiireima puhta sõidu tegid aga viimasel kuul väga head vormi näidanud Ebbe-Liisa Sõnajalg (KRT) ja Trooja. Teise kohaga lähevad homsele lõppvõistlusele vastu Oliver Karma (Ruila Tall) ja Vanco Z, kolmandana Heiki Vatsel (KRT) ja Fee. Puhtalt läbisid esimese osavõistluse veel neljanda koha pälvinud Katrin Pill (Ruila Tall) ja Adolf ning viienda kohaga lõpetanud Linda Randpere (Ruila Tall) ja Konstantinos KS.

Noorte võistlusklassis saavutas parima tulemuse viimasena startinud Vanessa Mälberg (Viljandimaa) hobusega Peperoni. Puhtaid sooritusi oli noorte hulgas vaid kaks, teise kohaga lõpetas samuti Viljandimaa klubisse kuuluv Elis Nõgel hobusega FP Palasi. Kolmas koht kuulus ühe karistuspunktiga eile juuniorite pronksi pälvinud Anetta Vanessa Järgile (Pärna) hobusega Luxus.

Harrastajaid oli stardis võistlusklasside võrdluses suurimal hulgal – 43. Puhtalt läbisid raja 12, kellest kiireima aja saavutasid Noemi Tuvi (Tallinn) ja Windar. Harrastajate klassi teine koht kuulus avavõistluses Maarja-Liis Järvekülg-Luomale (Liivimaa) hobusega Olmar, kolmas koht Kristeli Veinmannile (KRT) hobusega Arons.

Meistrivõistluste tulemused leiate aadressilt http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2014/