Takistussõidu Euroopa Meistriks tuli Rolf-Göran Bengtsson hobusel Ninja La Silla

EM leidis täna Madriidis huvitava lahenduse, kui kolme päeva vältel vaikselt medaleid luuranud rootslane Bengtsson lõppvõistluse järel tiitlivõitjaks kuulutati. Hõbemedali võitis võistlust vahepeal pikemalt juhtinud Carsten-Otto Nagel Corradinal (GER), pronks läks Nick Skeltonile Carlol (GBR).

Bengtssonil õnnestus kolme võistluse kokkuvõttes koguda 6,77 karistuspunkti. Avapäeva alustati puhta sõiduga, kaotus võitjale Olivier Guillonile 1,77 karistuspunkti. Järgnenud kahevoorulise

parkuuri esimeses voorus ei eksitud samuti, teisel päeval toimunud teises voorus aga koguti 4 kp, mis viis paari viiendale positsioonile. Pühapäev, mil peeti taas kahevooruline parkuur kõrgusel 160 cm, osutus rootslasele edukaks. Esimene voor läbiti veatult, teisest voorust kogunes 1 kp ületatud normiaja eest.

Rolf-Göran Bengtsson hobusel Ninja La Silla. Foto: Kit Houghton / FEI

Kogu võistluse vältel hiilgavalt esinenud Gerco Schröderil lasus viimases voorus tugev pinge, kuna kogutud oli vaid 1,54 kp. Kõik parkuurid senini puhtalt läbinud sportlane lõpetas aga lõppvõistlusala teise vooru 8 kp-ga ning jäi napilt poodiumilt välja.

Carsten-Otto Nageli lõpptulemuseks jäi 8,69 kp, neist 8 korjatigi pühapäevastes voorudes. Täpselt sama saatus tabas Skeltonit, kelle skooriks kujunes 9,04 kp.

Carsten-Otto Nagel Corradinal. Foto: Kit Houghton / FEI

Võistluse alguses liidriks läinud Guillom (FRA) katkestas lõppvõistluse teises voorus. Tiitlikaitsja Kevin Staut (FRA) lõpetas individuaalses arvestuses 16,79 kp-ga, mis andis 14. koha. Mõlema sportlase lohutuseks võideti siiski reedel võistkondlik hõbemedal.

Pühapäevase kahevoorulise parkuuri mõlemad voorud suutsid vigadeta läbida vaid kaks sportlast – Henrik von Eckermann (SWE) ja Jeroen Dubbeldam (NED), kes medalitele siiski enam ei konkureerinud, nende kohtadeks lõpparvestuses jäid vastavalt viies ja kuues. Mõlema kontole kukkus siiski kenake rahasumma finaali võitmise eest.

Nick Skelton Carlol. Foto: Kit Houghton / FEI

Bengtssonile kuulub mitmeid suurvõistluste võite ja medaleid, sealhulgas individuaalne hõbemedal Pekingi Olümpiamängudelt 2008. aastal, kus partneriks sama hobune – Ninja La Silla.