Takistussõidu harrastajate sisemeistri tiitli võitis Egle Palm (VIDEOD)

Takistussõidu sisemeistrivõistlustel Ruilas võttis põnevas võistluses võidu Egle Palm oma truul ja kiirel ratsul Vedette B. Sama ürituse raames peeti ERL-i Ponikarika kolmas etapp ning muidki sõite.

Takistussõidu sisemeistrivõistluste formaat, kahevooruline võistlus, kehtis ka harrastajatele. 105 cm takistustega kõrgusele rajale startis täna 32 võistluspaari ja esimene voor õnnestus puhtalt läbida neist 12-l. Teises voorus sõideti esimese vooru pööratud paremusjärjestuses ja järjest löödi üle üksteise kiireid aegu. Kuus sportlast suutsid ka teises voorus finišisse jõuda vigu tegemata. Pöörded olid jõulised ja kiirused suured, kuid kiireima ajaga lõpetas Egle Palm (Tondi RSK), kellele läks kuldmedal. Hõbemedali sai kaela Maarja-Liisa Nõmm (Audruranna RSK) hobusel Panchita ja kolmanda koha ning pronksmedali saavutas Maarja Berkmann (Hiiumaa RSK) hobusel Wannabe.

Egle Palm ja Vedette B; foto Celin Lannusalu

Egle Palmile oli see teine meistritiitel järjest, saavutas ta ju eelmisel suvel samuti Ruilas toimunud harrastajate meistrivõistlustel kuldmedali. Värske meister lausus peale võistlust antud intervjuus, et ega favoriidi koorem talle kerge kanda pole ja paneb pigem iga võistluse eel lisapingeid

Kogu võistlus ise sai osalejatelt samuti väga head tagasisidet. „Antud võistluse formaat on väga hea ja see on harrastajatele tõeliseks tunnustuseks, et sisemeistrivõistlused just Ruilas läbi viidi. On ju Ruilas korraldavate võistluste ülihea kvaliteet teada-tuntud,“ sõnas üks osalejatest Janek Zalite, lisades veel, et sellised võistlused annavad inspiratsiooni ja motivatsiooni edasi treenida.

Tänaste võistlejate taseme kohta sõnas Eesti Ratsaspordi Liidu spordidirektor Riina Pill, et juba kogenumatel sõitjatel tulevad sooritused juba täitsa hästi välja, samuti on päris hea harrastajate hobustevalik. "On näha, et treeningutele pühendatakse aina rohkem aega ning loodetavasti annavad tänavuse hooaja harrastajate võistlused ka uutele tulijate indu juurde," lausus Pill.

Birgit Loot ja Mon Arh Ruilas; foto Celin Lannusalu

ERL-i Ponikarika raames peeti kolmas etapp. Suures ringis sõideti sedapuhku kõrgusel 100cm, kus parima tulemuse sõitsid välja Birgit Loot (Simon) ja Mon Arh. Teise kohaga lõpetasid kolmanda etapi sama klubi esindav Susanna Maria Tiigi poniga Mon Comery, kolmas oli Tondi klubi sportlane Maris Kangur poniga Mahdi F. Ponikarika väike ring peeti kõrgusel 90cm, seal jõudsid esikolmikusse sarja punkte mitte kogunud sportlased Anett Pajur (Tondi) ja Macho, Maris Kangur ja Mahdi ning Karmen Sule (Audruranna) ja History. Sarja väikese ringi võidupunktid kuulusid kaheksandana lõpetanud Reimo Karusele (Tondi), kes osales poniga Off Limit.

Lisaks olulisematele sõitudele peeti Ruilas kaks avatud klassi parkuuri ja üks noorhobuste sõit. Kõrgusel 125cm oli alistamatu Paul Argus (Tondi), kes võttis kogunisti nelikvõidu, olles parim hobusega Cinta. 115cm kõrgusel kuulusid esikolmikusse Maarja Martinson (Tondi) ja Getlin Laaniste (Ruila Tall) ja Siofor ning Kätlin Sehver (Ruila Tall) ja Envoque WV.