Takistussõidu Maailmakarika viib Ühendriikidesse Rich Fellers

Täna pärastlõunal jõudis s´Hertogenboschis lõpule järjekordne takistussõidu Maailmakarika hooaeg. Tänavu viib üle pika aja karika üle Atlandi Ameerika Ühendriikide takistussõitja Rich Fellers.

Viimase osavõistlusena kavas olnud kahevooruline 160 cm kõrguste takistustega parkuur hoidis võistlejate ning pealtvaatajate pinget üleval viimase hetkeni. Pärast esimest vooru jagasid kolm sportlast ühe karistuspunktiga esikohta. Kui Fellers ja Steve Guerdat olid punkti kogunud eelnevate päevade tulemusel ning esimese vooru puhtalt läbinud, siis Pius Schwizer ületas esimeses voorus normiaega. Kolmest liidrist jäi vaid kahe punkti kaugusele prantslane Kevin Staut.

Pööratud paremusjärjestuses startis liidritest esimesena Staut hobusel Silvana HDC. Võistluspaar eksis kahel korral ning lisas oma kontole kaheksa karistuspunkti. Siis oli kord Guerdat’ ja Nino des Buissonnetsi käes. Null, mis võttis rahva rõkkama. Sama suutsid korrata koheselt startinud Fellers ja kogu võistluse vanim – 16aastane – hobune Flexible. Oli selge, et toimuvad ümberhüpped nii üldvõidu kui sõidu arvestuses. Viimane sõna jäi Schwizeri ja Carlina kätte. See Šveitsi võistluspaar ei suutnud oma esimese vooru puhast sooritust korrata, koguti neli karistuspunkti, olles sellega taganud MK kolmanda koha.

Ümberhüpete eel võis statistiliseks favoriidiks pidada Ühendriikide paari, kes on kiireid sõite näidanud aastaid ja tõestasid seda ka s´Hertogenboschi võistluse avapäeval. Seekord pidas statistika paika ning teisena startinud Fellers ja Flexible suutsid Guerdat’d ning Ninot edastada ligi poole sekundiga. Seekordne võitjapaar oli saavutanud MK 2008.a. Göteborgis toimunud finaalis teise koha, mis sel nädalavahetusel õnnestus vahetada esimese vastu. Kaks järgnevat pjedestaali kohta läksid tänavu Šveitsi.

Pikemalt finaali kulgemisest saate lugeda meie õhtuses ülevaates, mis traditsiooniliselt ilmub sündmuste rubriigis. MK finaali kodulehekülje leiate aadressilt http://www.indoorbrabant.com/en/results/ . Tuleva hooaja koolisõidu- ja takistussõidu MK finaal toimub meile veelgi lähedamal, Rootsimaal Göteborgis.