Takistussõidu Maailmakarika võitis Christian Ahlmann

Leipzigi suurvõistluse viimane võistluspäev lõppes takistussõidu kahevoorulise lõppvõistlusega, kuhu pääsesid kahe esimese võistluse tulemuste põhjal 29 paremat.

Pärast esimest 160 cm kõrguste takistustega vooru võttis ainujuhtimise enda peale kodupubliku suureks rõõmuks Marco Kutscher, kes startis hobusel Cash. Ahlmann oli esimese vooru ühe maha-ajamisega teisel kohal. Teise vooru sõitsid Christian Ahlmann ja Taloubet Z puhtalt nõudes viimasena startinud Kutscherilt võidu vormistamiseks samuti vigadeta sõitu. Kas vedasid alt närvid, või oli Cash väsinud, kuid kaardid löödi Kutscheri poolt segi juba esimesel takistusel, mis pudenes. Distantsi vältel kogunes veel kaks viga ning 12 karistuspunkti langetasid liidri alles neljandale kohale. Ahlmann oli võitnud. 10 karistuspunkti ja teise kohaga lõpetas olümpiavõitja Eric Lamaze, kolmandana11 karistuspunktiga hollandlane Jeroen Dubbeldam.

Tänavune MK finaal on sellega lõppenud. Toimetus teeb kokkuvõtted ja naaseb peagi kodumaale. Leipzigi tulemustega saate tutvuda aadressil http://www.engarde.de/events/event_prog_list.php?eventID=65 .