Takistussõidu maailmameister Simone Blum pälvis FEI auhinnagalal parima sportlase tiitli

FEI Awards laureaadid 2018 / foto FEI/Liz Gregg

Traditsiooniliselt jagatakse FEI Peaassambleele järgneval galal eriauhindu, millest kaalukaima, parima sportlase auhinna, pälvis tänavu Tryonis üllatuslikult maailmameistriks tõusnud noor sakslanna Simone Blum.

29aastasele Simone Blumile on tänavune aasta olnud kindlasti senise karjäär edukaim, kui ta saavutas Tryonis peetud Maailmamängudel takistussõidus individiuaalse kuld- ning Saksamaa koondise koosseisus pronksmedali. Paljudele üllatuslikult võidetud tiitli krooniks osutus Simone valituks ka FEI Auhindade kaalukaimas kategoorias – aasta parim sportlane. “Mul on suur rõõm võtta vastu aasta parima sportlase tiitel, see on kindlasti iga ratsutaja unistus,” mainis Blum, “Paljud väga head ratsasportlased on selle tiitli pälvinud enne mind, ma tahan tänada kõiki inimesi, tänu kellele ma olen kõike seda saavutanud.”

Kokku antakse FEI auhinnad välja viies kategoorias. Parima groomi tiitli pälvis sel aastal tuntud ameerika takistussõitja McLain Wardi groom Lee McKeever, kelle koostöö Wardiga on kestnud 30 aastat.

Tõusva tähe tiitliga pärjati Prantsuse kolmevõistleja Victor Levecque. See auhind antakse välja 14 kuni 21 aastastele sportlastele, kes näidanud silmapaistvaid tulemusi. 20aastane Levecque on võitnud oma vanuseklassides tänaseks juba 10 Euroopa Meistrivõistluste medalit, millest kaks kuldsed.

FEI solidaarsusauhinna väärilisteks kuulutati Alex Hua Tian ja Philip Wong Hiinast ja seda hobumajanduse viljaka arendamise eest maailma kiireimini kasvaval hobumajanduse turul Hiinas. Muide 10 aastat tagasi pälvis Alex tõusva tähe auhinna.

Kategoorias Against All Odd (eelarvamuste kiuste) osutus laureaadiks Leila Malki Palestiinast, kelle tegevus on ärgitanud üha suuremal hulgal tüdrukid ja naisi Palestiinas pöörduma ratsaspordi poole.