Takistussõidu MK eelviimane etapivõit Marcus Ehningule ja debütant Cornadole

8ndal veebruaril Bordeaux’s peetud takistussõidjate eelviimasel Maailmakarika etapil võttis võidu legendaarne Marcus Ehning 11aastasel Cornadol, kes tegi sellisel kõrgel tasemel oma esimese võistluse. Sellest hoolimata suudeti edestada kehtivaid Euroopa meistreid Roger Yves Bosti ja Castle Forbes Myrtille Paulois’d. Kolmas koht kuulus Zürichi etapi võitjatele Pius Schwizerile ja Toulagole.

Ümberhüpped olid laupäeval tipptasemel ning kõik esikolmiku paarid mahtusid puhta sõiduga ühe sekundi sisse. Schwizeri ja Toulago suurepärane sõit ajaga 35,83 viis nad 13 ümberhüppaja seas liidriks. Juhtida õnnestus neil kuni Roger Yves Bosti etteasteni – valitsev Euroopa meister kihutas kodupubliku ees potentsiaalse võidu suunas ning edestas šveitslast 17 sajandikuga. Eelviimasena startinud kolmekordset Maailmakarika võitjat Ehningut tasus siiski meeles pidada, ehkki tema 11aastane Cornado NRW, (Marco Kutscheri superhobuse Cornet Obolensky järeltulija), oli tegemas oma MK debüüti. Igal pöördel pisut aega võitnud Ehning finišeeris Bostist omakorda 0,21 sekundit kiiremini, et kindlustada võit. Selle tulemusega asus ta ka Maailmakarika Lääne-Euroopa liiga edetabeli esimeseks.

Longines Rankingu neljas number Ehning (39) oli erakordselt rahul oma hobuse esitusega ning lisas, et viimaste kuude jooksul on nad osalenud kolmes GP klassis ning tulnud seal kolmandaks, teiseks ja esimeseks. „Olen väga õnnelik, kui kiiresti ta areneb aina paremaks. Ta on väga hea just pööretes ja see on täpselt minu maiste järgi hobune. Samas tuleb võtta aega, et selline eriline partner üles töötada.“ Kolme hobusega WEG-ile kvalifitseerunud Ehning ei olnud veel kindel, kas tema partnerlus Cornadoga senimaani kestab, kuid võimalusel eelistab ta oma kolme hobuse hulgas kindlasti just teda.

Bosti eesmärgiks oli kvalifitseeruda Lyonis peetavasse finaali ning ta jäi teise kohaga rahule, öeldes et nad ei andnud oma absoluutset maksimumi. Bosty on WEGile kvalifitseerunud kahe hobusega, kelle hulgast ta eelistaks Myrtille Paulois’d.

Mõistagi jahtisid Bordeaux’s häid kohti kõik ratsanikud, sest nüüd on enne finaali sõita jäänud vaid üks etapp, millega selgitatakse 18 suurde finaali pääsenud sportlast. Loomulikult on paljud tippsõitjad hetkel veel väljaspool seda maagilist piiri ning kõik nende lootused on Göteborgi etapil, mis toimub 2. märtsil.

Maailmakarika Lääne-Euroopa liiga edetabeli leiate siit: http://eventcontent.hippoonline.de/866/docs/Longines_FEI_World_Cup_1314_WEL_after_Bordeaux.pdf

Bordeax’ tulemused: http://informations.bordeaux-expo.com/Jumping/2014/StartLists/StartList-Result2014EN.html