Takistussõidu MK finaali koosseis võtab selgemaid piire

Viimastel kuudel oleme lugejatele tutvustanud aktiivselt takistussõidu MK Lääne-Euroopa ja Kesk-Euroopa liigas toimuvat. Siinkohal vaatame üle seisud muudes liigades.

Liigasid on kokku 16 ja neist igast pääseb n.n. suurde finaali erinev arv sportlaseid. Arvestades võistlejate taset, pääseb enim sportlaseid finaali Lääne-Euroopast, mille kvoodiks 18. Nimetatud arv pääseb finaali vastavalt ettapidel kogutud punktide summale, finaali erinevalt meie liigast ei toimu. Sportlaste arvukuselt järgnevad Põhja-Ameerika liigad, kus finaalipääsme lunastavad 7 USA sportlast ida- ja 3 läänerannikult. Lisaks neile pääsevad finaali mõlema Põhja-Ameerika liiga peale 2 Kanada ning 2 Mehiko sportlast. Kolm kohta on antud Kesk-Euroopa liigale, kahe kohaga eristuvad Austraalia, Araabia ning Lõuna-Ameerika lõunaliiga. Vaid ühe kohaga piirduvad Jaapan, Uus-Meremaa, Hiina, Lõuna-Aafrika, Lõuna-Ameerika põhjaliiga, Lähis-Ida, Kesk-Aasia ning Kaukaasia liigad.

Tänaseks päevaks on lõppenud osavõistlused Lõuna-Aafrika, Kesk-Aasia, Lõuna-Ameerika lõunaliigas ja Hiinas. Võistlusi ei peetudki Lähis-Ida liigas. Põhja-Ameerika idaliigas hoiab hetkel liidripositsiooni Margie Goldstein-Engle, kellele järgneb Rolex Rankingu hetke kolmas McLain Ward. Seitsme parima hulgas on ka ühendriikides elav ja tunamullu just samast liigast finaali kvalifitseerunud venelanna Ljubov Kotchetova. Lääneliigat juhib Richard Spooner. Parimate Kanada sportlastena leiame hetkel Brian Mortoni ja Ian Milleri. Olümpiavõitja Lamaze jääb hetkel viiendale positsioonile. Hiina liigast pääseb Hollandisse Hiina sportlane (osalevad veel Hongkong, Filipiinid ja Lõuna-Korea) Zuping Huang.

Austraallaste parimad eesotasas Edwina Tops-Alexanderiga koguvad punkte Lääne-Euroopas. Kohalikus liigas hoiab juhtpositsiooni Jamie Kermond. Jaapanlastest leiame mullu Leipzigis osalenud ja hobumaailmalegi intervjuu andnud Daisuke Kavaguchi alles kümnendalt positsioonilt. Tõusva Päikese Maa poegadest on tänavu edukaim Yuya Ninomiya.

FEI takistussõidu MK edetabelid leiate soovi korral aadressilt http://www.feiworldcup.org/Jumping/Pages/Results.aspx .