Takistussõidu noorhobuste MM-il stardib 3 eesti sporthobust

Verdict ja Urmas Raag 2021. aastal Lanakenis. Foto: Liis Ira.

Ongi käes see aeg aastast, mil paljude aretajate pilgud on suunatud Belgia ja  Zangersheide kasvanduse poole. Juba  käesoleva nädala lõpul hakkavad seal mõõtu võtma maailmameistri tiitli nimel   5-, 6- ja 7-aastased takistussõiduhobused.

Kui me juuni alguses avaldasime noorhobuste MM-le ihkavate paaride nimed, siis võistlushooaeg on teinud mõned korrektuurid.  Tänaseks on kindel, et Lanakenis on  starti registreeritud 3 hobust:

Urmas Raagi kaaslaseks saab olema 5-aastane mära VIRGINIA (ESH/V CARLOS/LASCADELL/aretaja Talliteenuste Oü), kellega võitis Urmas tänavu ka ESHKS noorhobuste takistussõidusarja. Lisaks stardib Urmas ka 6-aastasel hobusel VERDICT (ESH/V CARLOS/GEPATIT aretaja Talliteenuste OÜ), kellega nad olid tänavu noorhobuste tšempionaadil II kohal.

5-aastase ruunaga JACKPOT (ESH/JACKSON V/H DAUWHOF/CARPACCIO/aretaja Talliteenuste Oü) aga stardib Lanakenis sootuks uus ratsanik – Belgias resideeruv  Mart-Sander Aarma.

Kõik hobused on juba augusti lõpust alates võtnud suuna lõuna poole. Esmalt tehti ettevalmistavad võistused kahel nädalavahetusel Leedus  ja nüüd treenitakse  juba Belgias.

Soovime edu ja hoiame eesti sporthobustele pöialt!