Takistussõidu noorhobuste tšempionaadi algusaegu on muudetud

Eeloleval nädalavahetusel toimub Niitvälja ratsaspordibaasis tänavune Noorhobuste Tšempionaat takistussõidus, kus selgitatakse välja parimad Eesti 4-, 5- ja 6-aastased noorhobused.

Üritus toob kokku Eesti paremiku nii ratsasportlaste kui noorhobuste seas ja sellest on saanud traditsiooniliselt hobusekasvatajate aasta tähtsündmus. Võistlust korraldavad Niitvälja Ratsaspordiklubi MTÜ koostöös Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi, Eesti Hobusekasvatajate Seltsi ja Eesti Ratsaspordi Liiduga. Võistluse eesmärgiks on väärtustada noori hobuseid, nende kasvatajaid ja omanikke ning elavdada hobuste turgu Eestis, suurendades ka Eesti hobusekasvatuse ekspordipotentsiaali.

Parkuurid noorhobustele peetakse kõrgusel 90-125 cm, kus võitjad selgitatakse välja kahe osavõistluse kompleksarvestuse (kahe päeva

karistuspunktide summa) ja vajadusel ümberhüpete alusel. Võistlusel osaleb kokku ligi 100 4-6-aastast noorhobust. Kõige suurem arv hobuseid stardib 5-aastaste hobuste klassis, nimelt 40.

Koos avatud klassidega on Niitväljal stardis 200 hobust ja üle 100 ratsaniku, kokku tehakse pea 500 starti. Pühapäeval kulmineerub võistlus

Niitvälja Suvekarikaga, mille takistuste kõrguseks on kuni 135 cm ning mida toetab Avis.

Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts ja Eesti Hobusekasvatajate Selts on välja pannud ka preemiad auhinnalisele kohale tulnud Eestis kasvatatud hobustele. Lisaks saab parima tulemuse välja sõitnud 7-aastane hobune Helketmari eriauhinna.

Võistlusele saab kaasa elada pühapäeval ka Hobumaailma vahendusel, kus näidatakse otseülekannet Niitväljalt. Noorhobuste sõite kommenteerib Eesti Sporthobusekasvatajate Seltsi juhatuse esimees Raigo Kollom.

Orienteeruv ajakava ja osalejate info avaldatakse aadressil https://ratsanet.ee/events/163?locale=et . Korraldajad juhivad tähelepanu asjaolule, et seoses suure startide arvuga algab pühapäevane võistluspäev kell 8.00

Ürituse info ja kajastus Facebookis: https://www.facebook.com/events/1501643556731764/?ref_dashboard_filter=upcoming

Takistussõidu Noorhobuste Tsempionaadi korraldajad