Takistussõidu võistkondliku olümpiakulla võitsid prantslased

Eile õhtupoolikul selgusid Rios olümpiamedalistid võistkondlikus takistussõidus, kus teisi koondiseid suutsid ületada prantslased, kes teatavasti võtsid võistkondliku kulla ka kolmevõistluses. Hõbe Ühendriikidele ning pronks pingelistel ümberhüpetel Kanadaga Saksamaale.

Pärast üleeile peetud võistkonnavõistluse esimest vooru (toim: avavoor selgitas vaid stardijärjekorra põhivõistluseks) olid nulli peal neli võistkonda: Saksamaa, Brasiilia, Madalmaad ja Ühendriigid, kuid kulda paraku keegi neist ei saanudki. Kulla võtsid hoopiski teises voorus hea soorituse teinud ning kolme karistuspunktiga lõpetanud prantslased. Viimastele oli see teiseks võistkondlikuks kullaks olümpiamängudelt, esimene võideti 1976.a. Montrealis, kus üheks liikmeks oli Jean-Marcel Rozier, kelle poeg Philippe oli omakorda üheks kuldmedalistiks Rios: "Mu isa on samuti Rios ning me oleme väga uhked, et saime oma perre juba teise olümpiakulla," sõnas Philippe võidu järgselt. Lisaks Rozierile esindasid Prantsusmaad Roger Yves Bost, Penelope Leprevost ja Kevin Staut.

Hõbemedalise positsiooni võitles välja Ameerika Ühendriikide koondis, kes oli enne teist vooru vigastuse tõttu kaotanud Beezie Maddeni. Jänkid lõpetasid viie karistuspunktiga. Pronksile pidasid maha aga ümberhüpped Saksamaa ja Kanada, millest võitjana väljus Saksamaa koondis.

Individiuaalsed medalivõitjad selguvad reedel kahevoorulise parkuuri tulemusel, kus kõik alustavad nullist. Tulemused leiate aadressilt