Takistussõiduhooaeg kogub hoogu

Laupäevase põhisõidu võitjad – Urmas Raag ja Van Damme. Foto: Laura Pedjak

13. ja 14. juunil toimusid järjekordsed takistussõiduvõistlused Perila Tallides, mis on peale eriolukorda järjekorras juba teine ja kolmas ning peagi on ka neljas tulekul. Kahe võistluse raames võisteldi kümnes parkuuris kõrgustel 80-135 cm. Mõlemal päeval jäi põhiparkuuris konkurentidele püüdmatuks Urmas Raag – laupäeval ratsuga Van Damme ja pühapäeval Con Quick-iga.

Eriolukorra järel liigub võistlushooaeg järjest enam tavapärase rütmi juurde. Võistluse direktor Maarja Martinson kommenteeris möödunud nädalavahetusel toimunud võistlusi järgmiselt: “Esmalt tuleb mainida, et inimesed tahavad väga võistelda – hirm väljajäämise ees tekitas esimese 10 minutiga kohe sada starti. Peale sagimise registreerimiste ümber justkui korraldamise osas muutusi polnudki – sekretäril oli rohkelt tööd inimeste lugemisega ja paindliku ajakava sättimisega, et eelmise sõidu sportlased jõuaks enne minema, kui järgmise sõidu hobused tulevad. Samuti piirasime stardide arvu igas sõidus ja ka päeva peale üldiselt. Kui esialgu oli meil korraldajatena nuputamist, et kas tuleb piisavalt starte, et katta ametnike palgad ja auhinnafondid, siis üsna ruttu sai selgeks, et kõik on võistlusi igatsenud, huvi on suur ning põhiline probleem on mahtuda 100 inimese piirangusse”.

Laupäevase võistluse raames oli kavas viis parkuuri – rajad olid üles seatud kõrgustel 80-135cm. Võistluse avaalaks oli 80 cm parkuur, kus võistlustules oli nelikümmend kolm paari. Kahefaasilises parkuuris oli vigadeta sooritusi 22 – tihedas konkurentsis olid võidukad Vanessa Simuste (Tondi RSK) ja väikeponi Odrina.

Puhtusele ja kiirusele hüpati 95 cm parkuuris, kus esikohta jäid jagama Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) poniga Macho ning Nicole Vinnikova (SA Tallinna RK) hobusega Kent Lakes. Teisel positsioonil lõpetasid Kaari Orgusaar (Audruranna RSK) ja Zinatra, kolmanda tulemuse said kirja Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) ja Taglas.

Kahefaasilises 110 parkuuris võtsid napi võidu kuuekümne kolme paari seast Rein Pill (RK Ruila Tall) ja Ramira-K, Piret Ervald (Viru Ratsu) ja Jalida End kaotasid liidrile vaid 0,15 sekundit. Kolmandale kohale platseerusid Laura Pedjak (Liivimaa RK) ja Encinasola.

120 cm parkuuris osales 58 paari, eksimusteta lõpetas neist kolmkümmend neli. Esikoha noppisid Hanna-Marie Vabaoja (Tondi RSK) ja Golden Grace.

Laupäevase võistluse lõpetas 135 cm rada. Kahefaasilises parkuuris osales 19 paari, neist pea pooled läbisid parkuuri ka vigadeta. Kiire sõiduga viisid esikoha koju Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Van Damme, teise ja kolmanda koha noppis Paul Argus (Tondi RSK) hobustega Renessin ja Freedom.

Sarnaselt laupäevase võistlusega, oli ka pühapäeval kavas viis parkuuri. Võistluspäeva alustati 85 cm puhtus-kiirus parkuuriga. Sarnaselt laupäevasele 80 cm parkuurile oli jällegi võidukas Vanessa Simuste (Tondi RSK) seekord poniga Only, laupäevase võiduponi Odrinaga nopiti kolmas koht. Teise tulemuse sõitsid välja Grete Triisa (Viljandimaa RSK) ja Rokit.

Kahefaasilises 100 cm parkuuris osales kolmkümmend seitse paari, eksimusteta lõpetas neist kaksteist. Ka selles parkuuris ei olnud Vanessa Simuste (Tondi RSK) ja Only kiirusele vastast, napilt teiseks jäid Grete-Liis Lepp (Liivimaa RK) ja Charlene, kolmanda tulemuse said kirja Tess Maimu Dunning (Tondi RSK) ja Kelvedona.

Parkuur kõrgusel 115 cm toimus kiirusele tabel C järgi – napi võidu noppisid Kippen Närep (RSK FenEst Equestrian) ja Cesar du Medoc Jaagup Kallase (Saare RK) ja Olly Royali ees, kolmandale kohale platseerusid ka laupäevases 110 cm parkuuris kolmandad olnud Laura Pedjak (Liivimaa RK) ja Encinasola.

Võistluse eelviimase parkuuri kõrgusel 125 cm võitis Piret Ervald (Viru Ratsu) hobusega Calanda de Laubry Z.

Pühapäevases põhiparkuuris osalejad pidid hüppama rada kõrgusel 135 cm – vormi oli proovimas üheksateist sportlast. Kahevoorulises parkuuris oli vigadeta sooritusi viis – esikoha väärilise sõidu tegid Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Con Quick. Sarnaselt laupäevasele põhiparkuurile teenis teise ja kolmanda koha Paul Argus (Tondi RSK) vastavalt hobustega Freedom ja Renessin. Neljandal positsioonil lõpetas Andres Zirk (Tartumaa RSK) ratsuga Vincent, viienda tulemuse sai kirja Andres Udeküll (RSK KRT) Herdiga.

Laupäevase võistluse tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/8301/Tul_13.06.20.pdf?1592073639

Pühapäevase võistluse tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/8324/Tul_14.06.20.pdf?1592221676