Takistussõidumeistriteks tulid Marie-Annabel Reiner, Meriel Isok ja Severin Puss

Reedest võistluspäeva jätkasid pärast esimeste koolisõidumeistrite selgumist takistussõitjad, kes selgitasid tänavuse meistri poniklassis, juuniorite ning harrastajate hulgas.

Poniklassis läksid teisele osavõistlusele vastu eilsed võitjad Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi, treener Sirje Argus) ja Macho, kes startisid juba kolmandana ning seda asjaolul, et Macho näol on tegemist väikese poniga. Paraku koguti esimeses voorus neli karistuspunkti, mida suutsid vältida eile kolmandana lõpetanud ja kahe karistuspunktiga alustanud Marie-Annabel Reiner (Simon, treener Renek Rosenberg) ja Hortensia. Mõlemad paarid suutsid teises voorus vigu vältida ning selle tulemusena pälviski kuldmedali Reiner, hõbeda Põldsalu. Pronksile sõitis end eile viiendana lõpetanud Hanna Saagpakk (KRT, treener Ebbe-Liisa Sõnajalg), kes võistles poniga Anakee.

Marie-Annabel Reiner ja Hortensia

Juuniorid sõitsid täna kahevoorulist parkuuri kõrgusel 125 cm ning eilne esikolmik säilitas oma kohad. Liider Meriel Isok (Tondi, treenerid Riina Pill ja James Caudrey) suutis Casanovaga sõita mõlemad voorud vigadeta ning teenis sellega kuldmedai ideaalse null karistuspunktiga. Hõbeda teenis Linda Randpere (Ruila Tall, treener Riina Pill) hobusel Gardento Prova, kelle eilsele ühele karistuspunktile teise koha eest lisandus täna esimeses voorus üks ületatud normiaja eest. Anneliis Nurk (Nõo, treener Kristina Arme) ja Vainqueur tagasid kolmanda koha täna saavutatud nelja karistuspunktise tulemusega. Hea sõidu tegid täna osavõistluse arvestuses kolmanda koha teeninud Anetta Vanessa Järg (Pärna, treener Marko Villemson) ja Luxus, kelle tulemuseks oli neli karistuspunkti. Eile teenitud kümnes koht neid paraku esikolmikusse ei toonud.

Meriel Isok ja Casanova

Harrastajate tiitlivõistlusel tegi ajalugu Severin Puss (Tallinn, treener Pille Elson), kes hobusega Windar teenis oma kolmanda järjestikuse meistritiitli. Tiitli võitmiseks piisas eilsest võidust ja tänasest puhtalt läbitud parkuurist. Ümberhüpetel pudenes siiski üks takistus ja teise osavõistluse arvestuses andis see Pussile kolmanda koha. Hõbemedal kuulus harrastajatest Kadi Koklale (Hiiumaa, treener Pille Elson), kes osales hobusega Caramia, pronks Erle Raudamile (Tartumaa, treener Kullo Kender), kelle partneriks oli Bahra. Teise osavõistluse võit läks aga koondarvestuses neljandana lõpetanud Anna-Mai Märtsonile (Ruila Tall, treener Heiki Vatsel) hobusel Sir Popey.

Severin Puss ja Windar

Õhtu lõpetas avatud 130 cm kõrguste takistustega sõit, mida paljud meistritiitlit püüdma minevad sportlased kasutasid treeningsõiduna. Alavõit läks Urmas Raagile (GKG) hobusel Zitaco M, teisena lõpetasid Paul Argus (Tondi) ja Stacandra, kolmandana Andres Udeküll (KRT) ja Calcyl.

Homme alustavad Ruilas koolisõitjad ning takistussõitjad noorte- ja täiskasvanute klassis. 29.juunil aga toimuvad ühtlasi Võrumaal Kikkaojal juunioride EMV kestvusratsutamises. See on kestvusratsutajatele esimene EMV sel hooajal.EMV distantsil, mille pikkus on 67 km, stardib üheksa võistluspaari.Kavas on ka teised distantsid – 85 km, 67 km, 41 km ja tutvumisklass.

Tulemused on leitavad: http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2013/

Uudises avaldatud piltide kasutamisõigus kuulub autorile ning nende loata avaldamine on keelatud. Pilte on võimalik pärast meistrivõistlusi osta aadressil www.kyllitedre.com