Takistussõidus krooniti meistriteks Heiki Vatsel, Kristi Luha ja Noemi Tuvi

Keskpäevaks taandusid Ruilat tabanud vihmahood ning noored ja täiskasvanud takistussõitjad said tiitlivõitja selgitada praktiliselt kuivas kliimas. Põhiklassis võitis kuldmedali Heiki Vatsel hobusega Fee, noorteklassis Kristi Luha hobusega Vacantos ning harrastajatest Noemi Tuvi.

Takistussõitjate kulminatsiooniks Ruilas olid täiskasvanute meistrivõistlused, millest kuldmedaliga väljus eile kolmandal kohal lõpetanud Heiki Vatsel (KRT) hobusega Fee. Vatsel oli täna ainuke, kes suutis märjal ja pehmel väljakul kaks 140 cm kõrgust vooru vigadeta läbida. Eilne liider Ebbe-Liisa Sõnajalg (KRT) võttis Troojaga esimeses voorus maha kaks takistust ning teenis lisaks ühe karistuspunkti aja eest. Teine voor õnnestus Sõnajalal läbida vigadeta ning sellest piisas hõbemedali teenimiseks. Pronksile jõudis hobusega Vanco Z sõitnud Oliver Karma (Ruila Tall), kes teises osavõistluses kogus esimesest voorust kaheksa, teisest neli karistuspunkti. Osavõistluse lõikes saavutasid teise koha aga viie karistuspunktiga lõpetanud Meriel Isok (Tondi) ja Diamond 4 Ever, kolmanda kaheksa karistuspunktiga Kairi Dräbtsinskaja (Viljandimaa) ning Peron.

Sarnaselt seenioritele võitis noorteski kuldmedali teise osavõistluse võitja. Avapäeva kaks esimest – Vanessa Mälberg ja Peperoni ning Elis Nõgel FP Palasi – avavoorus tulemust kirja ei saanudki. Kui Mälberg langes välja kahe tõrkega, siis Nõgel eksis rajaga. Olulise tõusu tegi aga eile põrunud Eleri Kiveste (Vändra), kes hobusega Copherfild alustas tänast päeva 11 karistuspunktiga. Kiveste ja Copherfild läbisid sarnaselt Kristi Luha (Tartumaa) ja Vacantosega mõlemad voorud 135 cm kõrgused vigadeta, teises voorus kiirem olnud Luha lõpetas võitjana. Kokkuvõttes oli Luha kuldmedali andnud tulemuseks 3 karistuspunkti, teiseks tõusnud Kivestel 11. Pronksmedali teenis täna 13 karistuspunktiga ja kokku 18 punktiga lõpetanud Celin Lannusalu (Tallinna Ratsaspordikool), kes võistles hobusega Cash Free.

Harrastajad selgitasid oma parimad jällegi vihmasajus. Koolisõidukohtunikud viskasid enne sõitu nalja, et kõik peabki olema võrdne – koolisõidu harrastajad võistlesid vihmas, sama peab toimuma ka takistussõidu harrastajatega. Esikolmik ei muutunud, parimad läbisid tänase 100 cm kõrguse parkuuri vigadeta ning meistriks krooniti Noemi Tuvi (Tallinn, treener Pille Elson) hobusega Windar. Hõbemedali said Maarja-Liis Järvekülg-Luoma (Liivimaa, treenerid Konstantin Prohhorov ja Merike Markus) ning Olmar, pronksi Kristeli Veimann (KRT) ja Arons. Tuvi ja Windar võitsid ühtlasi ka teise osavõistluse, mille lõpetasid teise kohaga Kerttu Tammik (Tondi) ja Ronaldinho, kolmandana Marika Einstein (Viru Ratsu) ja Alžiir.

Kõik tänavuste Eesti kooli- ja takistussõidu meistrivõistluste tulemused leiate aadressilt http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2014/