Takistussõiduvõistlus Baltic Cup 2011 tõotab kujuneda startiderohkeks

Maikuu teisel nädalavahetusel, 14.-15. mail, Riia lähistel Babites Läti ratsasportlase Girts Bricise kodutallis toimuv takistussõiduvõistlus Baltic Cup 2011 on statuudilt Läti rahvuslik, kuid sisult rahvusvaheline võistlus. Osavõtjate arv tõotab tulla esialgsetest prognoosidest tunduvalt suurem.

Baltic Cup peakorraldaja ja www.elittesport.lv vastutava väljaandja Kate Ansone sõnul oli juba eelmise nädala alguseks ainuüksi Eestist ja Leedust broneeritud välibokse 80-le hobusele. Ansone kinnitas, et osavõtust on teatanud sportlased Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Valgevenest ja Venemaalt.

Kahel päeval toimuvate võistlussõitude kõrgused algavad 100 cm-st ning küündivad 135 cm-ni pühapäevases Grand Prix-s. Lisaks sportlikule poolele on ürituse raames ratsatarvete laat ning meelelahutusprogramm, mille kulminatsiooniks saab Läti hetkel ühe populaarseima laulja Lauris Reinkisi kontsert. Reiniks on teatavasti laulev takistussõitja, kes mullu võitis tuntud Läti kasvanduses Tervetes peetud amatööride sõidu.

Lauris Reiniksi eesti keeles esitatava laulu leiavad huvilised aadressilt http://www.ohtuleht.ee/galerii/video/386127

Võistluse kohta lähemat infot leiate hobumaailma kalendrist.