Takistussõiduvõistlus Baltic Cup tõi Eestile Lätist mitmeid häid tulemusi

Täna lõppes kaks päeva Lätis Babites toimunud Baltic Cup nimeline maratonvõistlus takistussõidus. Anti ülisuur arv starte, mille tingis ilmselt asjaolu, et tegu oli korraliku välishooaja avavõistlusega, mis peetud rahvusvahelises konkurentsis. Toome siinkohal ära vaid parimad eestlaste tulemused, kuna kõikides parkuurides osales märkimisväärne arv võistluspaare.

Laupäeval tuli 75 startija hulgas 110 cm kõrguses parkuuris teisele kohale Maarja-Liisa Lill hobusel Express, kolmandale kohale Susan Kaleta ja Aga Flamenco von Feicht.

120 cm kõrguses tõusva raskusega parkuuris oli parima eestlasena Ivo Ots Areenil kolmas. Talle järgnes neljanda positsiooniga Andres Udeküll Calcylil.

130 cm sõidus, mis oli kvalifikatsiooniks GP-le, võistles 63 paari, parima eestlasena lõpetas Andres Udeküll Ex Caliburil teisena.

Täna ümberhüpetele toimunud noorhobuste sõidu kõrgusel 110 cm võitis Heiki Vatsel hobusel Candelight BZ.

Esikoht tuli meile ka 110 cm kõrgusest kahefaasilisest parkuurist, kus parima tulemuse tegid Susan Kaleta ja Aga Flamenco von Feicht. Siit võeti koguni nelikvõit – teise koha saavutasid Getter Kaevandes ja Loreen, kolmanda Maarja-Liisa Lill ja Express ning neljanda Kristi Luha ja Landolet. Parkuuris startis 61 võistlejat.

Teine koht tuli eestisse veel 120 cm kõrgusest parkuurist Ivo Otsa ja Areeni näol, Ivo võitis sealt ka neljanda koha hobusel Alziir.

GP-s pääses ümberhüpetele 38-st võistluspaarist kuus, sealhulgas Ebbe-Liisa Sõnajalg Troojal ja Andres Udeküll Ex Caliburil. 135 cm kõrgune rada oli Ivo Mikelsoni poolt seatud päris tehniliselt. Ebbe-Liisa Trooja tõmbas kahjuks maha viimase takistuse, tulemuseks neljas koht. Udekülli Calibur oli väidetavalt otsustanud, et ta enam hüpata ei taha, ja niitis alustuseks kohe esimesed viis tõket, tulemuseks kuues koht. GP võitis Benas Gutkauskas hobusel Lascar.

Kokku anti Baltic Cupi jooksul 610 starti, mis tähendab, et tegu oli tõelise maratoniga. Osa võtsid kuue riigi – Eesti, Läti, Leedu, Soome, Vene ja Valgevene – sportlased. Lätist oli kohal kogu paremik, välja arvatud Dainis Ozols, Leedu oli välja pannud kõik oma tipud. Eestist oli kohal märkimisväärne esindus ja nende tulemused leiate Läti ratsaliidu kodulehelt: http://www.leflatvia.lv/web/?id=411203