Takistussõitja Scott Brash püüab pühapäeval Rolex Grand Slam`i

Käesoleva nädala kolmapäeval algas kuulsas Kanada ratsakeskuses Spruce Meadow`s traditsiooniline Kanada Rahvuste Karika etapp, mille pühapäevane Grand Prix kuulub kolme Rolex Greand Slam turniiri hulka. Maailma esinumbrist šotlane Scott Brash on võitnud järjest Genfi ja Aacheni Grand Prix`d ning pühapäevase võidu puhul saab temast esimene sportlane, kes võitnud Grand Slami.

Scott Brash ja tema esihobune Hello Sanctos olid eile stardis 160cm kõrguses ümberhüpetega parkuuris, mis oli kvalifikatsiooniks pühapäevasele Grand Prix`le. Maailma esipaar läbis vigadeta nii põhiparkuuri kui ümberhüpped, saavutades sel moel viienda koha. "Hello Sanctos tunneb end siin nagu kodus. Ta hüppas hästi nii täna kui eile," sõnas Brash sõidujärgsel pressikonverentsil. Võistluspaar läheb pühapäevasesse sõitu suurte lootustega.

Eilse kvalifikatsioonisõidu võitis Aacheni EM-il hõbedale platseerunud belglane Gregory Wathelet hobusega Algoruthem. Talle järgnesid prantslased Roger-Yves Bost hobusega Nippon D`Elle ja Kevin Staut hobusega Qurack de Falasie HDC. Brashi ja Sanctose ette mahtus veel Brasiilia takistussõitja Pedro Veniss hobusega Rissoa Dag Bois Margot.

Rolexi Grand Slam sarja kuuluvad lisaks Spruce Meadow võistlusele veel sisetingimustes sõidetav Genfi Grand Prix ja Aacheni hobufestivali Grand Prix. Kolm järjestikust võitu annavad sportlasele auhinnaraha 1 000 000 eurot, kaks järjestikust 500 000 eurot, mille Brash juba Aachenis kasseeris.

Kanada suurvõistluse kohta leiate rohkem informatsiooni aadressilt http://www.sprucemeadows.com/tournament_index.jsp