Takistussõitjad avasid Niitväljal uue hooaja

Põhisõidu võitjad – Paul Argus ja Ping Pong V. Foto: Laura Pedjak

Möödunud nädalavahetusel alustasid takistussõitjad järjekordset hooaega. Niitväljal toimunud võistluse raames viidi läbi ka Niitvälja Talvekarika I etapp. Kahepäevase võistluse jooksul võeti mõõtu üheksas võistlusklassis kõrgustel 80-130 cm, kus tehti üle 320 stardi. Põhisõidus jäid sel korral konkurentidele püüdmatuks Paul Argus ja Ping Pong V.

Laupäevast võistluspäeva alustati 80 cm parkuuriga, kus osales viiskümmend paari. Puhtus-kiirus sõidus oli vigadeta sooritusi kakskümmend kaheksa. Parima tulemusega lõpetasid Karita Beilmann (Valgeranna RSK) ja Retro, teise tulemuse said kirja Marii Parve (Märjamaa SK) ja Elkur. Kolmandad olid Helena Erm (RSK Simon) ja Mister Mons.

Karita Beilmann ja Retro. Foto: Laura Pedjak

Teise alana toimus harrastajate “Väike ring”. Mis ühtlasi andis avalöögi ka Niitvälja Talvekarika I etapile. Niitvälja Talvekarika sarja raames viiakse läbi kolm etappi ning finaal. Võisteldakse kolmes erinevas vanuseklassis – U16 vanuseklassi sportlased hobustel, harrastajate “Väike ring” ning “Suur ring”. Finaalis on kõikides arvestustes takistuste kõrgused 5 cm kõrgemad. Harrastajate “Väikese ringi” sõidus tuleb osalejatel kolmel etapil läbida 80 cm parkuur. I etapil osales sõidus 13 paari. Puhtusele ja kiirusele peetud sõidus oli vigadeta sooritusi koguni kümme. Kiireima aja said kirja Kristi Püümann (ESHKS) ja FP Palasi, veidi üle poole sekundiga pidid liidrile alla vanduma Jaanika Šaraškin (Tallinna RSK) ja Samurai. Kolmandad olid Margit Sunni (RSK Ruttar) ja Gold Zayron.

90 cm parkuuris osales kõige rohkem võistluspaare – mõõtu oli võtmas koguni kuuskümmend paari. Tihedas konkuretsis tegid teistele silmad ette Annabel Aruksaar (Märjamaa SK) ja väikeponi Mariana, teisel positsioonil lõpetasid Valentin Hodźajan (RK Ruila Tall) ja Juta. Kolmanda koha roseti viisid koju Kerli Raudmägi (SA Tallinna RK) ja Pobke.

Annabel Aruksaar ja väikeponi Mariana. Foto: Laura Pedjak

Võistluspäev jätkus järjekordse karikasarja sõiduga, kui võistlustules olid U16 vanuseklassi sportlased. Hüpata tuli 90/100 cm handicap rada puhtusele ja stiilipunktidele. Võistlustules oli sel etapil kuusteist paari ja vigadeta sooritusi neist kaheksa. Esikoha noppisid Karmen Mill (Tondi RSK) ja Charmony, teise tulemuse teenisid Karl Urmas Sepp (Tallinna RSK) ja Jockey’s Colton, kolmanda koha said Meeri-Liis Pastarus (Valgeranna RSK) ja Dolce Vita.

Karikasarja harrastajate “Suur ring” viidi läbi kõrgusel 100 cm. Kolmeteistkümnest startinud ratsanikust lõpetas vigadeta sooritusega kolm. Esimesel positsioonil lõpetasid Hanna-Liis Joala (Tallinna RSK) ja Nathan Van Turbeek Z. Napilt teiseks jäid Kärt Alehodžin (Märjamaa SK) ja Solei’s Casper, kolmandaks platseerusid Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) ja Baron Abruka.

Laupäevane võistluspäev lõpetati puhtus-kiirus 100 cm parkuuriga. Tihedas konkurentsis viisid võidu koju Kerli Raudmägi (SA Tallinna RK) ja Pobke.

Kerli Raudmägi ja Pobke. Foto: Laura Pedjak

Pühapäevast võistluspäeva alustati puhtus-kiirus parkuuriga kõrgusel 110 cm. Esikoha noppinud Emili-Loore Vabaoja (Tondi RSK) ja Raven olid teise koha saanud paarist pea kuus sekundit kiiremad. Teisel kohal lõpetasid Victoria Saks (Tallinna RSK) ja Hilfiger, kolmanda tulemuse said kirja Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) ja Camara Z.

Emili-Loore Vabaoja ratsuga Raven. Foto: Laura Pedjak

Viiekümne osalejaga 120 cm parkuuris olid võidukad Rein Pill (RK Ruila Tall) ja White Dream.

Võistlusele pandi punkt 130 cm ümberhüpetega parkuuriga. Kahekümne neljast startinud paarist pääses ümberhüpetele kümme, seitse paari ei eksinud ka ümberhüpetel. Sel korral olid võitmatud Paul Argus (Tondi RSK) ja Ping Pong V. Teise koha said Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Artas. Kolmanda tulemuse sõitsid välja Maarja Martinson (Tondi RSK) ja Kragbech’s Celica.