Takistussõitjad avasid välihooaja Leedus

Bärbel Balodis  ja Aga Flamenco Von Feicht. Foto: Audruvis Sport Horses Facebooki leht.

Nädala lõpus toimus Leedus Audruvise spordikompleksis mitmepäevane võistlus, millest võtsid osa ka mitmed Eesti takistussõitjad, kellele see oli heaks võimaluseks avada välihooaeg. Võistlustega tähistati Audruvise ratsavarustuse poe, Audruvis Equistore, esimest sünnipäeva.

Reede varahommikul kell 7 alustati terve päeva kestnud puhtus-kiirus võistlusklassidega. Avalöök anti 60 cm parkuuriga, kus parimaks eestlaseks oli Mariah Orover (Pärnumaa RSK), saavutades hobustega Isadoora ja QValgus vastavalt kuuenda ja kaheksanda koha. Päev jätkus 80 cm parkuuriga, kus 89 osaleja seast sai auhinnalise viienda koha Carmen Triisa (Viljandimaa RSK) ponil Golden Dancer. 100 cm parkuuris tegi Kendra Liis Konsa (RSK FenEst Equestrian) ponil Tim kiire ja puhta sõiduga teise koha väärilise soorituse, talle järgnes Marta Koit (Juurimaa Tall) hobusel Harpocrates K. Auhinnalisele kuuendale kohale jõudis veel Grete Triisa ponil Rokit. 110 cm parkuuris platseerus auhinnalisele kolmandale kohale Doris Mänd (ESHKS) hobusel Warcellari V ja kuuendale kohale Marii Parve (Märjamaa SK)  hobusel Dior. 120 cm parkuuris teenis auhinnalise kuuenda ja seitsmenda koha Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) vastavalt hobustel Istina Esqui ja Gidion B ning kaheksanda koha pälvis Mariah Orover hobusel I’m Aljana Special. Pikale võistluspäevale pani punkti parkuur kõrgusel 130 cm, mille võitis kodupubliku ees Kostas Gaigalas hobusel Velvet.  Auhinnalistele teisele ja seitsmendale kohale tuli taas Susan Kaleta, sedapuhku hobustel Iberia ja Hudson Hornet.

Sarnaselt reedega alustati laupäeva varahommikul kell 7 terve päeva kestvate puhtus-kiirus parkuuridega, millest esimene oli 60 cm parkuur. Eestlasi seal ei osalenud ja meie sportlased asusid starti järgnenud 80 cm parkuuris. Parima eestlasena lõpetas 80 cm parkuuri kuuenda kohaga Carmen Triisa ponil Golden Dancer. 100 cm parkuuris võtsid eestlased 94 osaleja seast kaksikvõidu. Esikoha saavutas kiire ja puhta sõidu teinud Bärbel Balodis (Viljandimaa RSK) hobusel Aga Flamenco Von Feicht, kellele järgnes Grete Triisa ponil Rokit. Parkuuris, kus takistuse kõrguseks oli 110 cm, saavutas teise koha Karol-Kenneth Lootus (Tartumaa RSK) hobusel Cara. Kolmanda koha teenis Mia Karuse (Pärnumaa RSK) ja Caretina. Auhinnalisi kohti tuli meie sportlastele ka järgnenud 120 cm kõrgusest parkuurist. Kolmandale kohale sõitsid Karol-Kenneth Lootus hobusel Let’s Dream, auhinnalise kaheksanda koha teenis Susan Kaleta ja Iberia. Laupäeva lõpetas 135 cm parkuur, mille võitis taas Kostas Gaigalas. Parimate eestlastena saavutasid neljanda ja viienda koha Berit Lehtsaar (Tartu Ratsakool) hobusel C Qastania ja Susan Kaleta hobusel Hudson Hornet.

Kendra Liis Konsa ja Tim. Foto: Audruvis Sport Horses Facebooki leht.

Pühapäev jätkus samuti hea hooga. Varahommikul alanud 60 cm parkuuris oli ainsa eestlasena stardis Lenna Loore Sillandi (Tartu Ratsakool) ja Mändy, puhas sõit andis kaheksanda koha. Järgnenud 80 cm parkuuris saavutas auhinnalise kuuenda koha Carmen Triisa ponil Golden Dancer. Sarnaselt laupäevale võitis 100 cm parkuuri Bärbel Balodis hobusel Aga Flamenco Von Feicht, neile järgnes Grete Triisa ponil Rokit. Mitu auhinnalist kohta tuli meie sportlastele ka järgnenud 110 cm kõrgusest parkuurist. Eestlastest oli kõrgeimal kohal Kendra Liis Konsa ja Tim, kes tulid neljandaks. Esikaheksasse mahtus veel viiendana lõpetanud Helena Järve (SA Tallinna RK) ja Diamant, kellele järgnesid Grete Veske (RK Ruila Tall) ja Basic, Lenna Loore Sillandi ja Quick Boy RP ja Vanessa Mälberg (Tartu Kalevi RSK) ja Bogeyman. 120 cm parkuuris tegi võidu väärilise sõidu Susan Kaleta ja Istina Esqui, auhinnalisele kuuenda koha saavutas Lenna Purga (RSK FenEst Equestrian) ja Frantwill, kaheksandale kohale jõudis Renek Rosenberg (Ruila Tall) ja Ciorana TT. Startiderohkele võistlusele pani punkti pühapäeva pärastlõunal kavas olnud kahevooruline parkuur, kus takistuste kõrguseks oli 135 cm. Põhisõidu võitis Kostas Gaigalas, parima eestlasena oli Renek Rosenberg hobusel CC Skyfall TT neljas, Susan Kaleta hobusel Gidion B tuli kuuendale kohale.