Takistussõitjad avasid võistlushooaja

Veskimetsas võidukad olnud Kendra Liis Konsa ja Tim võistlustules Audruvise spordikeskuses. Foto: Audruvis Sport Horses

Takistussõitjad avasid Niitväljal uue võistlushooaja. 7.- 8. jaanuaril Niitväljal toimunud võistluse raames viidi läbi ka FenEst Youth Trophy I etapp. Kahepäevase võistluse jooksul võeti mõõtu seitsmes võistlusklassis kõrgustel 80- 130/135 cm ning tehti 217 starti. Põhisõidu võitis Paul Argus hobusel Carpo.

Laupäevast võistluspäeva alustati 80 cm puhtus-kiirus parkuuriga, kus osales 43 võistluspaari. Teistele jäi püüdmatuks Mirjam Lukk (Tondi RSK) ponil Magic Flo J. Teisest võistlusklassist, milleks oli 90 cm puhtus-kiirus parkuur, väljus võtjana Martina Juhansoo (Valgeranna RSK) ja Claudette Z. Martina Juhansoo ja Claudette Z jaoks oli tegu eduka päevaga, sest võidukad oldi ka laupäeva lõpetanud ja Hartogi auhindadele peetud 100 cm puhtus-kiirus parkuuris.

Pühapäevast võistluspäeva alustati puhtus-kiirus parkuuriga kõrgusel 110 cm. Cavalori toetatud võistlusklassi võidu noppisid Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) ja Mini Cooper HC. Võistluspäev jätkus Horsefood auhindadele peetud 120 cm parkuuriga. Parima tulemusega lõpetasid Maarja Martinson (Tondi RSK) ja Contigo Bay 2.

Võistluste raames toimus ka FenEst Youth Trophy karikasarja I etapp. Ümberhüpetega toimunud handicap 120/125 cm parkuuri parimad olid Getriin Vesper (Tondi RSK) ja Liquid Luck. Võistlusele pandi punkt 130/135 cm handicap puhkus-kiirus parkuuriga. Kaheksa võistluspaari seast väljus võitjana Paul Argus (Tondi RSK) hobusel Carpo.

Kõik võistlustulemused SIIN.

FenEst Youth Trophy karikasari

Pisut ka FenEst Youth Trophy karikasarjast. Karikasari on suunatud kuni 25-aastastele takistussõitjatele, võimaldades sportlastel saada võistluskogemust rahvuslikul tasemel.

Karikasarja korraldaja Katrin Velleti sõnul nägid nad, et noortel on puudu võimalusest võistelda omavanustega võrdsetel alustel. Katrin toob ka välja, et pikemat aega ei ole noortele suunatud võistlussarja korraldatud. Karikasarja ideed arutati esmalt klubis (RSK FenEst Equestrian) ja kuna RSK-s FenEst Equestrian on mitmeid selle klassi võitlejaid, oli karikasarja loomine igati tervitatav. Karikasarjaga loodetakse luua soodne pinnas suviseks võistlushooajaks ning parkuuri kõrguste valikul on lähtutud meistrivõistluste tasemest. Järgmine karikasarja etapp toimub 11.-12. veebruaril Niitväljal.

Karikasari koosneb neljast etapist ning finaal toimub aprillis Ruilas. Karikasarjas läheb arvesse kaks paremat etappi, millele lisandub finaalis saadud tulemus. Karikasarja korraldab RSK FenEst Equestrian, auhindadega toetavad Helketmar, Kentucky ja Havens.

Veskimetsa Talv

14. jaanuaril asusid takistussõitjad starti Veskimetsas, kus toimus Veskimetsa Talv nimeline võistlus. Võistluspäev avati 70 cm parkuuriga, mis oli traditsiooniliselt avatud ratsakoolide hobustele ja ponidele. Veskimetsa ratsakeskus on juba pikemat aega teinud eraldi võistlusklassi ratsakooli hobustele ja ponidele, tagamaks et alustajad võistlejad saaksid omasuguste seas võistluskogemust omandada. Ratsakooli hobune või poni ei ole sporthobune ning sestap on hea kindlustada ratsakooli õpilastele võrdsemad võistlustingimused. Veskimetsa on reegliks teinud, et neid võistlusklasse ei tee nad kunagi puhtus-kiirus parkuuridena. Kahefaasilisel rajal oli eksimusteta sooritusi kümme. Võidu väärilise esituse tegid Elise Leonora Somelar (SA Tallinna RK) ja Valler. Võistluspäev jätkus 80cm parkuuriga, mis peeti ideaalajale. 36 võistluspaari seast osutusid parimateks kogenud Nicole Vinnikova (SA Tallinna RK) ja Glamour.

4-5-aastaste ja esimest hooaega võistlevad hobused ja ponid hüppasid puhtusele 80/90 cm parkuuri. Stardis oli 16 võistluspaari, kellest 7 lõpetasid puhtalt ja jäid seega esikohta jagama. Võistlusklassi ajendas looma asjaolu, et Veskimetsas on mitu noort hobust, kes alles alustavad võistluskarjääri ning puhtusele sõidetavas parkuuris saavad hobused ja ratsanikud rahulikus õhkkonnas hea mälestuse.

Heidi Murel (Tondi RSK) ja poni Vermut II võitsid kahefaasilise 100 cm parkuuri. Võistluspäevale pandi punkt 110/120 cm handicap kahefaasilise parkuuriga. Põhiparkuuris oli võitu püüdmas 36 võistluspaari, eksimusteta sooritusi oli 18. Tihedast konkurentsist väljus võitjana Kendra Liis Konsa (RSK FenEst Equestrian) ponil Tim.

Kõik võistlustulemused SIIN.