Takistussõitjad detsembri alguses Ypäjal

Mia Marleen Lanno ja Brennet Foto: Annika Mäki

3-5. detsembril toimus Soomes Ypäjal Hevosopisto Jumping Indoor kõrgustel 90-145 cm, kus selgitati ka Soome seenioride ja noorte 2021.a. sisemeistrid. Võistlusest võttis osa arvestatav hulk Eesti takistussõitjaid, kelledest paljudele kujunes võistlus väga edukaks. Kõigil kolmel päeval saavutati hugaliselt auhinnalisi kohti, nende hulgas  mitmed esimesed kohta. Eriti tulemuslikuks kujunes võistlus Mia-Marleen Lannole (Tondi RSK), kes võistles erinevates klassides loguni kolmel hobusel,  võitis 2 sõitu, oli parim noorhobuste klassis ja sai pronksmedali Soome SMV arvestuses noorte klaasis.  Oma poniaastatele panid ilusa punkti tondikad  Kätrin Kristelle Nõmm ja Mia Marleen Juhanson, kelle stardid igati õnnestusid ja peaaegu igast sõidust saadi rosett.

Kendra Liis Konsa ja Tim

Esimene võistluspäev algas meie takistussõitjatele kohe hästi. 90cm avatud klassis saavutati neli auhinnalist kohta, sealhulgas esikolmiku kohad meie tublidele poniratsutajatele:

1. Kendra Liis Konsa (RSK FenEst Equestrian) ponil Tim               2. Kätrin Kristelle Nõmm (Tondi RSK) ponil Romanesca                         3. Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ponil Blue.                         Kendra Liis Konsal (RSK FenEst Equestrian) õnnestus teinegi auhinnaline koht võtta – 12. koht hobusel Nalu D’18.                  Järgmises kahefaasilises 100cm parkuuris jälle esikolmik eestlastele:                                                                                                       1. Kätrin Kristelle Nõmm (Tondi RSK) ponil Romanesca               2. Kristiin Sõõrumaa (RSK FenEst Equestrian) hobusel Orhidee          3. Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ponil Blue.

Lisaks saavutasid auhinnalised kohad veel ka Mona Johanson (RSK FenEst Equestrian) hobusel Coud’Coeur du Paradis 7. koht, Kendra Liis Konsa (RSK FenEst Equestrian) hobusel Nalu D’18 8. koht, Liis-Beth Markus (RSK FenEst Equestrian) hobusel Happiness N 9. koht ning Rebecca Riomar (RSK FenEst Equestrian) hobusel Glamorous Girl 10. koht.

Kätrin Kristelle Nõmm ja Romanesca

110cm kahefaasilises sõidus saavutasid meie sportlastest parimad tulemused Nora Moosar (RK Ruila Tall) ponil Elixir D’isky – 5. koht ning Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) hobusel Catcall’s Nobleman 9. koht.

120cm kahefaasilises sõidus õnnestus jällegi Nora Moosarel (RK Ruila Tall) auhinnaline koht napsata, seekord 2. koht hobusel Bahhe. Soomes treeniv Madis Morna saavutas vastavalt 3. ja 6. koha hobustel Mr Polyvood ning Chekkonen. Lisaks veel ka Anni Kaljund (RK Ruila Tall) eelviimasel 9-ndal auhinnalisel kohal hobusega Veronique.

Reede viimases ja selle päeva kõrgeimas 130cm kahefaasilises sõidus sai Kullo Kender (RK Ruila Tall) 3-nda koha hobusel Go For It, 6-nda koha hobusega Striga. Elizabeth Põder (RK Ruila Tall) ja Piccolina tulemuseks jäi 4. koht ning Madis Morna saavutas 8-nda koha hobusel Florado vs Romano.

Laupäeval olid alustuseks kavas parkuurid 4-7 aastastele hobustele, kõrgustel 90-110cm (puhtusele).

Kaks ilusat, puhast ja auhinnalist sõitu kõrgustel 90cm ja 100cm said kirja Mia Marleen Juhanson (Tondi RSK) poniga Tess.

100cm parkuuris tegi puhta soorituse ka Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ponil Blue.

110cm puhtuse parkuuris tuli puhas sooritus Mia Marleen Lannolt (Tondi RSK) hobusel Mini Cooper HC. Eraldi hinnati ratsastatavust  ning Mia-Marleen ja Mini Cooper tunnistati parimateks.

Mia Marleen Juhanson ja Tess

90cm stiilipunktidele peetud parkuuris sõitis endale 3-nda auhinnalise koha välja Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ponil Blue.

100cm kahefaasilises sõidus jõudsid auhinnalistel kohtadel Kendra Liis Konsa (RSK FenEst Equestrian) hobusel Nalu D’18 6. koht ja Mona Johanson (RSK FenEst Equestrian) hobusel Coud’Coeur du Paradis 8. koht.

110cm puhtus-kiirus avatud parkuuris said kirja meie parima tulemuse Kätrin Kristelle Nõmm (Tondi RSK) ja poni Romanesca, neile 2.koht. Samas sõidus tuli Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) auhinnalisele 9-ndale kohale hobusel Catcall’s Nobleman.

Emma-Elisa Randväli ja Blue

120cm puhtus-kiirus sõidus kuulusid auhinnalised 5. ja 6. koht Madis Mornale hobustel Cazpar ja Philine van het Paardenhof. Eelviimase auhinnalise 13-nda koha selles parkuuris võtsid Rebecca Riomar (RSK FenEst Equestrian) ja Glamorous Girl.

Rõõmustav oli, et laupäeva kahe kõrgeima parkuuri võidud kuulusid mõlemad meie sportlastele.

140cm võidu noppis Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) hobusel Hudson Hornet ja 130cm kiirusparkuuri võit puhta ja kiire sõiduga  Mia Marleen Lannole ja tema hobusele Brennet.

Pühapäev jätkus samuti hea hooga. Esimeses 110cm parkuuris seitsmest auhinnalisest kohast  viis kohta meile:

1. koht Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) hobusel Catcall’s Nobleman,
  2. koht Mia Marleen Lanno (Tondi RSK) hobusel Mini Cooper HC
  3. koht Rein Pill (RK Ruila Tall) hobusel Celtas Quen
  4. koht Mona Johanson (RSK FenEst Equestrian) hobusel Coud’Coeur du Paradis
  5. koht Kendra Liis Konsa (RSK FenEst Equestrian) hobusel Nalu D’18.
Susan Kaleta ja Hudson Hornet

Ka 120cm kahefaasilises parkuuris ei jäänud me auhinnalisest kohast ilma. Viimase 9-nda auhinnalise koha võttis endale Kippen Närep (RSK FenEst Equestrian) hobusel Cesar du Medoc.

130cm puhtus-kiirus parkuuri võidu sõitsid välja jällegi ka eelneval päeval samal kõrgusel võidutsenud Mia Marleen Lanno (Tondi RSK) ja Brennet. 3. koht antud parkuuris Anni Kaljundile (RK Ruila Tall) hobusel Just Me VDM ning viimane 4. auhinnaline koht Madis Mornale hobusel Chekkonen.

Soome sisemeistrite selgitamiseks oli  rajameister Tomas Kiviranta üles seadnud märksa tõsisemad rajad kui eelmistel päevadel.  Noored hüppasid kõrgusel 140 cm ja raja raskusest räägib, et 10-st võistlejast pooled ehk 5 ei lõpetanud ja 4. Koha saanul oli 12 kp.  Ainukese Eesti ratsanikuna tegi kaasa 16-aastane Mia-Marleen Lanno hobusel Haloubet, kelle igati tubli  tulemus 4 kp. vääris pronksmedalit.Võitja selgus ümberhüpetega,  kuldmedali võitis Ida Lindbolm hobusel Gerton ja hõbeda Pipsa Koski hobusel Imprimero,

Seeniorite SMV arvestuses ( 12 võistlejat) kõrgusel 145cm osales kolm Eesti sportlast.  Kolmandat kohta jäid 4 kp.-ga jagama neli sportlast ning nende hulgas  Kullo Kender (RK Ruila Tall) hobusel Go For It ja Madis Morna hobusel Herbert. Soome sisemeistriks tuli Janna Jensen Hobusel Hamont, teine Maija Yli-Huhtala hobusel Birchapeś Wonderland3033. Susan Kaleta Hudson Hornetil sai 17.kp.-ja 11.koha.