Takistussõitjad jõudsid Venemaal mitmetele auhinnalistele kohtadele

Paul Argus ja Renessin 130-135 cm parkuuri kolmandad. Foto: Mari Ann Selge

Mitmed meie takistussõitjad võistlevad sel nädalavahetusel Venemaal Peterburi lähistel Venta ratsakeskuses ja esimesel võistluspäeval saadi juba mitmeid auhinnalisi kohti. Rein Pill oli päeva kõrgeimas parkuuris parim eestlane.

Samal ajal, kui jalgpalli MM-l osalevad sportlased said peale alagrupimänge esimese vaba päeva, alustasid mitmed Eesti ratsasportlased võistlemist Venemaal Sankt-Peterburis. Päeva esimesest sõidust, milleks oli noortele hobustele mõeldud parkuur takistustega kõrgusel 120-125 cm, noppisid eestlased mitmeid auhinnalisi kohti. Selle sõidu parima eestlasena tuli teiseks Urmas Raag Van Dammel, kolmandaks Berit Lehtsaar hobusel So Easy ning  neljandaks ja kuuendaks Paul-Richard Argus vastavalt hobustega Jay-Z Bee ja Ping Pong V. Esikümnesse mahtusid meie ratsutajatest veel Rein Pill ja Happygirl G ning Tiit Kivisild ja Haloubet, kes platseerusid kaheksandaks ja üheksandaks.

Teises sõidus, milleks oli kiirus-puhtus parkuur kõrgusel 125 cm, saatis meie sportlasi taas edu. Teiseks sõitis end Kertu Klettenberg hobusel D. Lady ning viiendaks Renek Rosenberg ja Torpille Du Banney.

Päeva kolmandas parkuuris, milleks oli kahefaasiline sõit kõrgusel 130-135 cm, mahtus esikümnesse kolm meie sportlast. Kolmanda koha võttis Paul-Richard Argus Renessinil, viienda Kertu Klettenberg  hobusel D. Lady ning seitsmenda Helene Marie Rägo Con Quick’il.

Kertu ja D.Lady. Foto: Mari Ann Selge

Päeva kõrgeimas parkuuris, kus takistuste kõrguseks 140 cm, oli edukaimaks eestlaseks Rein Pill hobusega Alfons Ra, kellega nopiti teine koht võitja Alexandr Belekhovi selja taga. Samas sõidus olid kuuendal kohal Gunnar Klettenberg ja Traffic, seitsmendal Tiit Kivisild ja Don Kide.

Võistlust on võimalik otse jälgida aadressil http://venta-arena.ru/news/57/210/On-line-translyatsiya-sorevnovanij .